• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK KRAKÓW

Przeczytaj na czym polega zamykanie naczynek i umów się na wizytę.

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem, który dotyka znacznej części osób, a zwłaszcza kobiet i nie łatwo sobie z nim poradzić. Nawracające rumienie i tzw. pajączki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również wiążą się z intensywnym pieczeniem skóry. Nic więc dziwnego, że usuwanie rozszerzonych naczynek jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. W większości przypadków konieczne jest zastosowanie serii zabiegów, przeprowadzanych w odstępie kilku tygodni.

Rozszerzone naczynka – jak rozpoznać?

Rozszerzone naczynka pojawiają się na każdym typie cery, chociaż nieco częściej występują w przypadku skóry delikatniej i wrażliwej. Wówczas w okolicy policzków, brody i nosa pojawiają się charakterystyczne pajączki. Ich pierwszym objawem może być rumień, czyli zaczerwienienie. Jeżeli nie ustępuje po kilku dniach, warto wybrać się do dermatologa. Rumień może się utrwalać, przez co na skórze powstają wyraźne i trwałe rozszerzone naczynia krwionośne. Profesjonalnie nazywa się je teleangiektazjami. Jest to jedna z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym naszej skóry.

Przeważnie tzw. pajączki pojawiają się u kobiet i ma to związek z hormonami estrogenowymi, które wykazują działanie rozluźniające na mięśnie naczyń. Niemniej mogą one powstać pod wpływem wielu czynników, w tym m.in. wysokiej temperatury, korzystania z solarium, po spożyciu alkoholu, wypiciu gorącej kawy czy zjedzeniu pikantnych potraw, a nawet zdenerwowania.

Zabieg zamykania naczynek

Przed zabiegiem obowiązkowa jest konsultacja z lekarzem, który określi jak głęboko znajdują się naczynka. Jest to bardzo istotne, ponieważ na tej podstawie dobierana jest długość fali emitowanej przez laser bądź elektrodę. Mniej więcej na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić wszelkiego rodzaju zioła fotouczulające i leki zawierające kwas salicylowy.

Sam zabieg zamykania rozszerzonych naczynek wykonuje się przy użyciu światła IPL oraz lasera Nd:Yag. Naczynka zamykane są za pomocą głowicy emitującej światło o odpowiedniej częstotliwości. Światło lasera stopniowo dociera w głąb rozszerzonego naczynka i zostaje pochłonięte przez czerwony barwnik krwi. Następnie wiązka lasera zamienia się w energię cieplną, a pod jej wpływem woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana, przez co ścianki naczynka obumierają.

Rozszerzone naczynka można zamknąć także za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Nazywa się to elektrokoagulacją. Obecnie powstaje coraz więcej metod walki z rozszerzonymi naczynkami, dlatego leczenie należy dokładnie ustalić z lekarzem.

Skutki uboczne zabiegu

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta oraz mogą również powstać drobne strupki. Zdecydowana większość pacjentów po zabiegu może wykonać makijaż i powrócić do normalnego funkcjonowania.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK – PRZYKŁADOWY EFEKT:

Laserowe usuwanie naczynek Kraków
Zamykanie naczynek
Zabieg usuwania naczynek
Usuwanie naczynek Kraków

Co jeszcze oferuje medycyna estetyczna?

W naszej ofercie znajdziesz również usuwanie przebarwień, usuwanie zmarszczek, blizn, leczenie trądziku różowatego, zabiegi, w których wykorzystuje się kwas hialuronowy. Korzystamy z najnowszego sprzętu medycznego, dlatego laserowe leczenie jest skuteczne i bezpieczne. Zapoznaj się z cenami, ofertą, umów się na konsultacje i zabiegi – zapraszamy.

Zamykanie naczynek w naszej klinice w Krakowie:

  • nieestetyczny, często piekący problem dotykający dużej części osób (głównie kobiet),
  • problem najczęściej pojawia się w przypadku skóry wrażliwej i delikatnej,
  • przed zabiegiem zamykania naczynek konieczna jest konsultacja z lekarzem,
  • zabieg wykonuje się z wykorzystaniem światła IPL oraz lasera Nd:Yag.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?