• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

LIKWIDACJA ZMARSZCZEK KRAKÓW

Skuteczne likwidowanie zmarszczek w Krakowie.

Likwidacja zmarszczek Kraków

Obecnie jednym z największych i najbardziej popularnych dobrodziejstw medycyny estetycznej jest botox. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej pozwala zwalczyć poprzeczne zmarszczki na czole, a także te, powstałe w okolicach oczu (tzw. kurze łapki).

Wraz z upływem lat, za sprawą ciągle pracujących mięśni mimicznych, na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy, a skóra staje się wiotka i traci swą elastyczność. My zaś wyglądamy na bardziej zmęczonych i niezadowolonych. Toksyna botulinowa pozwala walczyć z powyższymi skutkami starzenia się i poprawia ogólny wygląd twarzy.

 

Jak działa toksyna botulinowa?

Botox, znany również jako jad kiełbasiany, należy do neurotoksyn wytwarzanych przez bakterie beztlenowe.

Jako naturalna, bardzo silna toksyna, hamuje uwalnianie acetylocholiny odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Botulina blokuje połączenia między zakończeniem nerwu a unerwianym przez niego mięśniem, skutkiem czego jest brak skurczów w porażonym mięśniu, jego rozluźnienie, a w efekcie wygładzenie zmarszczek.

 

Jak wygląda zabieg likwidowania zmarszczek?

Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową pozwala szybko zniwelować oznaki starzenia skóry poprzez skuteczną likwidację zmarszczek. Przed zabiegiem specjalista zapoznaje się z historią pacjenta, sprawdza czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Następnie, skóra twarzy jest odpowiednio odkażona, zaś lekarz prosi o wykonanie kilku ruchów mimicznych w celu zlokalizowania miejsca, w które będzie wprowadzany preparat.

Dawka substancji dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg trwa ok. 15-20 minut, zaś efekty można zobaczyć już w ciągu pierwszych 7 dni i utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie zmarszczki zostają wygładzone, a skóra staje się wygładzona i wypoczęta

Tuż po zabiegu likwidacji zmarszczek pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności, jednak istnieją pewne obostrzenia. Przez pierwsze dwie doby od wykonania zabiegu należy unikać wysokich skoków temperatur, wizyty w solarium i naturalnego opalania na słońcu. Warto zrezygnować ze spożywania alkoholu i wykonywania ciężkich ćwiczeń fizycznych.

Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową można powtarzać co 6 – 8 miesięcy, jednak nie częściej, niż co 3 miesiące. Jako jeden z najpopularniejszych zabiegów jest nieinwazyjny, szybki w wykonaniu, dając przy tym długotrwałe efekty, piękny, młody wygląd.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Jak każdy zabieg, tak i ten z użyciem botoxu ma pewne przeciwskazania co do jego wykonania. Są to:

  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje skórne
  • uczulenie na jakikolwiek składnik botuliny
  • zaburzenia krzepliwości krwi

Pasujące hasła: kwas hialuronowy, laserowe usuwanie zmarszczek kraków, usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – efekty zabiegu, usuwanie zmarszczek wokół ust – zabiegi medycyny estetycznej, oferta zabiegów medycyny estetycznej, medycyna estetyczna – usuwanie zmarszczek, leczenie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, osocze bogatopłytkowe, peelingi medyczne, skuteczne usuwanie kurzych łapek, chirurg plastyczny Kraków, bruzdy nosowo – wargowe, lifting twarzy, usuwanie zmarszczek Kraków, metody usuwania zmarszczek, zabiegi na zmarszczki w medycynie estetycznej

Likwidacja zmarszczek w naszej placówce:

  • bardzo skuteczny zabieg likwidacji zmarszczek z użyciem botoksu,
  • pozwala szybko zniwelować oznaki starzenia skóry,
  • każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją z lekarzem,
  • zabieg trwa ok. 15-20 minut, efekty widoczne po pierwszych 7 dniach, a cały efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy,
  • zabieg liwkidacji zmarszczek można powtarzać co 6-8 miesięcy.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?