• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

BOTOX KRAKÓW – TOKSYNA BOTULINOWA

SPRAWDŹ OFERTĘ NASZEJ KLINIKI NA BOTOX W KRAKOWIE.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa Kraków – wprowadzenie

Zabiegi toksyny botulinowej stały się najbardziej popularną metodą na walkę z poprzecznymi zmarszczkami na czole, w okolicach oczu (kurze łapki). Wpływają również na ogólną poprawę wyglądu twarzy. Wraz z upływem czasu na twarzy pojawiają się zmarszczki i bruzdy, które sprawiają, że wygląda na zmęczoną lub złą.

Głównym tego powodem jest nadmierna praca mięśni. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Oddziałuje jedynie w obrębie mięśni, do których została wprowadzona, podczas gdy reszta mięśni funkcjonuje jak dotychczas.


Jak działa toksyna botulinowa?

Ta bardzo silna, naturalna toksyna, hamuje uwalnianie acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Botulina, blokuje połączenia pomiędzy zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, skutkiem czego jest brak skurczów w porażonym mięśniu, jego rozluźnienie a w efekcie wygładzenie zmarszczek.

 

Na jakie obszary twarzy jest polecana toksyna botulinowa?

 • zmarszczki mimiczne wokół oczu, tzw. „kurze łapki”,
 • zmarszczki poprzeczne na czole,
 • pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami tzw. „lwie zmarszczki”,
 • zagłębienie lub zmarszczka biegnąca od kącika ust pionowo w dół, tzw. „bruzda marionetki”,
 • zmarszczki biegnące wokół ust,
 • nadmierna potliwość dłoni oraz stóp

 

Jak wygląda zabieg z użyciem botoxu w naszej placówce w Krakowie?

Toksyna botulinowa typu A, jest wstrzykiwana w mięsień przy użyciu bardzo cienkiej igły. Lekarz przeprowadzający zabieg, dokładnie odkaża skórę a następnie prosi o wykonanie kilku ruchów mimicznych, aby precyzyjnie wybrać miejsce w które będzie wprowadzany preparat. Dawka toksyny (dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta) przy zabiegach kosmetycznych jest znacznie mniejsza niż przy zastosowaniach leczniczych. Umów się na botox Kraków.

 

Jak długo trwa zabieg ostrzykiwania toksyną?

Standardowo, zabieg toksyną botulinową w naszej placówce w Krakowie trwa nie dłużej niż 15 – 20 minut. W trakcie jego trwania zdarza się, że pacjent odczuwa delikatne ukłucia, dlatego osoby wrażliwe na ból, mają możliwość znieczulenia miejscowego na około 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu.

 

Po jakim czasie można spodziewać się efektów zabiegu toksyną?

Pierwsze rezultaty i efekty zabiegu mogą być zauważalne w ciągu 7 dni. Efekt końcowy obserwuje się po upływie 5 – 6 tygodni od wykonaniu zabiegu. Rezultaty zabiegu, utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie, skóra odpoczywa a zmarszczki wygładzają się, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną.

 

Jak często można stosować Toksynę botulinową?

Ostrzykiwanie toksyną botulinową można powtarzać co 6 – 8 miesięcy, jednak nie częściej, niż co 3 miesiące. Botox jest jednym z popularniejszych zabiegów wśród pacjentów w Krakowie, ponieważ daje szybkie i długotrwałe efekty a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania zabiegów z użyciem toksyny botulinowej?

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • infekcje skóry (opryszczka),
 • stosowanie niektórych antybiotyków,
 • przyjmowanie leków zawierających substancje rozrzedzającą krew (np. kwas acetylosalicylowy),
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroba Alzheimera,
 • uczulenie na którykolwiek ze składników botuliny (którykolwiek składnik preparatu)

 

Jak postępować po zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej warto pamiętać jak postępować bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Należy jednak pamiętać aby przez pierwsze 48h, unikać wysokich skoków temperatury otoczenia (sauna, łaźnie parowe) oraz utrzymywać miejsca ostrzykiwania w czystości. Dodatkowo, powstrzymujemy się od opalania, spożywania alkoholu, nadmiernej mimiki oraz wysiłku fizycznego. Kategorycznie zabrania się schylania głowy na czas dłuższy niż kilka sekund.

Zapraszamy wszystkich szukających toksyna botulinowa Kraków do naszej kliniki w centrum miasta. Po konsultacji i ustaleniach co do zabiegu przystąpimy do działania. Zadzwoń lub napisz i umów swoją wizytę. Poznaj bliżej naszą ofertę i wykonywane przez nas zabiegi medycyny estetycznej.

Co poza botoxem znajdę w ofercie kliniki? Medycyna estetyczna daje wiele możliwości, takich jak: usuwanie zmarszczek, depilacja laserowa, laser frakcyjny, zabiegi na twarz, leczenie nadpotliwości, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, zamykanie naczynek, lifting twarzy, makijaż permanentny, mezoterapia igłowa, lifting powiek, laserowe usuwanie przebarwień, modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek, usuwanie zmarszczek mimicznych, zmarszczki palacza, lwia zmarszczka, usuwanie blizn, chirurgia plastyczna, leczenie trądziku, laserowe zamykanie naczynek, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki między brwiami, zmarszczki pionowe, zmarszczki wokół ust (kącików ust), zmarszczki wokół oczu (kurzych łapek), zabiegi kwasem hialuronowym, usunięcie zmarszczek, redukcja zmarszczek, poprawa kondycji skóry twarzy i innych wybranych miejsc, oraz szereg innych zabiegów kosmetycznych i działań w zakresie medycyny estetycznej. .

Odwiedź nasze centrum medyczne w mieście Kraków. Poznaj inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej chirurgii i dermatologii estetycznej. Wybierz idealny dla siebie zabieg medycyny estetycznej, który będzie skuteczny i w pełni bezpieczny.

Botox w telegraficznym skrócie:
 • popularna i skuteczna metoda na walkę ze zmarszczkami poprzecznymi,
 • precyzyjny zabieg nastrzykiwania botoxem w wybrane przez lekarza miejsca,
 • odczuwanie bólu jest niewielkie, ale można skorzystać ze znieczulenia miejscowego,
 • zabieg trwa nie dłużej niż 15-20 minut,
 • pierwsze efekty widać po 7 dniach – pełne po 5-6 tygodniach,
 • rezultaty utrzymują się do 4-6 miesięcy,
 • możliwość powtarzania ostrzykiwania botoksem po 6-8 miesiącach,
 • konkretnie wskażemy przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?