• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

KARBOKSYTERAPIA KRAKÓW

TERAPIA DWUTLENKIEM WĘGLA

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na precyzyjnym podawaniu niewielkich depozytów dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły w dowolny obszar twarzy lub ciała pacjenta. W zależności od indywidualnego problemu pacjenta, gaz może być podany podskórnie lub śródskórnie.

Płycej, kiedy problem przejawia się powierzchniowo (zmarszczki, blizny, rozstępy, zwiotczenia lub poprawa ukrwienia skóry głowy) lub głębiej, kiedy problemem jest zalegająca miejscowo tkanka tłuszczowa (komórki tłuszczowe) w postaci cellulitu.


Wprowadzony bezpośrednio do skóry głębokiej CO2 (dwutlenek węgla) rozbija złogi tłuszczowe oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny- włókien odpowiedzialnych za jędrność skóry.

Terapia dwutlenkiem węgla przenika do otaczających tkanek – zostaje zinterpretowany przez układ krążenia jako deficyt tlenu. Ten bodziec prowokuje zwiększony przepływ krwi, a wraz z nim tlenu i substancji odżywczych do obszaru poddawanego zabiegowi. Ta reakcja organizmu pozwala na głęboką przebudowę zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek skóry.

Karboksyterapia opiera się na podwójnym mechanizmie działania; chemicznym oddziaływaniu na uszkodzone tkanki skóry oraz mechanicznym rozbijaniu tkanki tłuszczowej poprzez penetrację gazu. Jest całkowicie zgodna z procesami zachodzącymi w organizmie człowieka. Po aplikacji gaz zostaje przetransportowany do płuc, a następnie wydalony z organizmu jako produkt wymiany gazowej.

Karboksyterapia to zabieg dedykowany pacjentom, których celem jest – wskazania do zabiegu:

 • Redukcja cellulitu, niweluje nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • Redukcja rozstępów i blizn,
 • Redukcja oznak starzenia się skóry,
 • Poprawa napięcia skóry twarzy, szyi i dekoltu, worki pod oczami,
 • Poprawa elastyczności skóry ramion, nóg, pośladków, brzucha,
 • Poprawa kondycji skóry po ciąży lub znacznej utracie wagi,
 • Profilaktyka oraz leczenie wypadania włosów,
 • Terapia przeciwko zaburzeniom krążenia.

Jak karboksyterapia działa na cellulit? Etapy zabiegu.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcję CO2. Wprowadzony śródskórnie dwutlenek węgla ulega częściowej przemianie w kwas węglowy, który rozpuszcza ściany komórek tłuszczowych. Dochodzi wówczas do lipolizy czyli uwolnienia produktów rozpadu komórek tłuszczowych do krwiobiegu i utleniane ich jako główne źródło energetyczne a następnie wydalanie w procesach przemiany materii.

Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych, a w efekcie usprawnienia przepływów limfatycznych. Dodatkowo stymulacja syntezy kolagenu i odnowienie komórek skóry prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia cellulitu i lokalnych złogów tkanki tłuszczowej jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

Jak karboksyterapia działa na rozstępy i blizny? Efekty zabiegów.

Wprowadzony podskórnie CO2 mechanicznie rozbija tkanki bliznowate powstałe z przerwania włókien kolagenowych i głęboko stymuluje je do przebudowy. W wyniku penetracji dwutlenku węgla dochodzi do bezpośredniego oddziaływania na uszkodzone tkanki skóry. Karboksyterapia usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe ma wpływ na prawidłową pigmentację skóry.

Przywrócenie kolorytu zbliżonego do zdrowej skóry jest równie istotne co wpływ na przebudowę struktury tkanki. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 ma bezpośredni wpływ na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia przynosi efekty w walce zarówno ze starymi, jak i nowymi rozstępami i bliznami. Jest to bardzo skuteczna metoda, która przy optymalnych warunkach jest w stanie zniwelować ich widoczność nawet do 80%.

Jak karboksyterapia rewitalizuje okolice oczu?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Szczególnie, że to one w pierwszej kolejności zdradzają naszą ogólną kondycję i wiek. Pierwsze objawy starzenia się skóry twarzy pojawiają się bowiem właśnie w okolicach oczu. Precyzyjna aplikacja CO2 w tym rejonie pozwala pobudzić procesy produkcji kolagenu tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar. W efekcie mikrokrążenie zostaje przywrócone. Jest to niezwykle istotne w przypadku cieni pod oczami ponieważ są one rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Dotlenienie tych obszarów uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę i przywracają jej zdrowy, świeży wygląd. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cenie pod oczami ulegają redukcji. Po serii zabiegów, skóra posiada zdrowy odcień bardziej świetlisty wygląd, efekty utrzymują sie około 6 miesięcy. Karboksyterapia pozwala usunąć zarówno cienie pod oczami jak i redukować zmarszczki okolicy oka.

Jak karboksyterapia wpływa na poprawę gęstości skóry twarzy i ciała?

Głównym założeniem terapii dwutlenkiem węgla jest sprowokowanie procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

Jak działa karboksyterapia w terapii przeciw wypadaniu włosów?

Wskazaniem do wykonania zabiegu jest widoczne przerzedzenie lub znaczne osłabienie struktury włosów. Zabieg może być również wykonywany profilaktycznie celem wspomagania regeneracji włosów. W wyniku działalności dwutlenku węgla mieszki włosowe otrzymują zwiększoną ilość tlenu oraz składników odżywczych, co bezpośrednio przekłada się na kondycję włosów. CO2 zostaje podany płytko na całym bądź tylko częściowo na wskazanym obszarze skóry głowy.

W wyniku iniekcji, naczynia krwionośne ulegają miejscowemu rozszerzeniu. Powstają nowe kapilary co wspomaga odżywienie tkanek skóry, które z kolei odpowiadają za transport niezbędnych mikroelementów do mieszków włosowych. Wzrost macierzy powoduje również stymulację uśpionych mieszków włosowych. Efektem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów, poprawa ukrwienia i odżywienia skóry głowy oraz stymulacja wzrostu włosa. Istotne, by terapię przeciw wypadaniu włosów prowadzić pod nadzorem specjalisty.

Karboksyterapia doskonale sprawdza się w terapii łączonej z:

 • mezoterapią osoczem bogatopłytkowym,
 • klasyczną mezoterapią igłową,
 • zabiegami laserowymi,
 • zabiegami endermologii.

Medycyna estetyczna – dodatkowe zabiegi w naszej placówce

Zapoznaj się z pozostałymi usługami naszej kliniki. W ofercie znajdziesz między innymi makijaż permanentny, depilacja laserowa, mezoterapia igłowa, peeling kawitacyjny, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, redukcja tkanki tłuszczowej czy zabiegi na twarz i usuwanie blizn. Umów swoją wizytę i skorzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Karboksyterapia Kraków – podsumowanie

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia, przy pomocy niewielkich rozmiarów igły. Zabieg jest bezpieczny, a jego skuteczność jest wysoka. Dwutlenek węgla podany w odpowiedni sposób i w odpowiednich ilościach ma pozytywne działanie w wielu aspektach. Pomaga w leczeniu wielu dolegliwości.

Przykładowe efekty możliwe do uzyskania: pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej (rozpuszcza komórki tłuszczowe), rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych (dotlenienie tkanek, w wyniku lepszego ukrwienia skóry ma miejsce pobudzenie procesów naprawczych), ogranicza wypadanie włosów (leczenie łysienia adrogenowego, sprzyja redukcji wypadania włosów), stymuluje proces tworzenia kolagenu, zwiększenia przepływu krwi, poprawa wiotkości skóry, poprawia mikrokrążenie, stosuje się celem przyspieszenia procesów gojenia, opóźnia proces starzenia skóry, rewitalizacja skóry, wzmożony drenaż limfatyczny, stymuluje metabolizm, redukcja cieni pod oczami, sprzyja redukcji cellulitu.

Ponadto karboksyterapia jest pomocna w walce z innymi różnymi niedoskonałościami i problemami. Pasujące hasła: karboksyterapia Kraków, zabieg karboksyterapii, efekty zabiegów karboksyterapii, zabiegi karboksyterapii w Krakowie, zabieg z użyciem dwutlenku węgla.

Zapraszamy do wykonywania zabiegu karboksyterapii lub innych zabiegów w naszej placówce medycyny estetycznej.

Karboksyterapia w naszej placówce to:
 • jest to precyzyjne podawanie depozytu dwutelnku węgla pod skórę,
 • widocznie poprawia jędrność skóry,
 • redukuje celullit, rozstępy, blizny, poprawia napięcie skóry,
 • karboksyterapię stosuje się również w ramach terapii przeciw wypadaniu włosów czy przy zaburzeniom krążenia,
 • zabieg karboksyterapii warto łączyć również z innymi zabiegami (na końcu artykułu).
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?