Laser Er:Yag to nowoczesna technologia, którą spotyka się obok klasycznych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Laser ten został stworzony w celu przeprowadzania mało inwazyjnych zabiegów.
Laser pracuje w paśmie 2940 nm (bliska podczerwień), wtedy też energia światła zostaje w dużej mierze pochłonięta przez wodę zawartą w organizmie. Światło lasera Er:Yag 2940 tworzy w skórze mikrokolumny co zapoczątkowuje proces ablacji. Jest to kontrolowane uszkadzanie skóry, przy nienaruszaniu tkanek otaczających.
Usuwanie przebarwień laserem Er:Yag?
Upływ lat, geny, częste opalanie – to czynniki, które są najczęstszym powodem powstawania przebarwień na skórze. Przebarwienia możemy ukryć stosując korektor lub podkład, jednak jest to tylko sposób na ich zatuszowanie.
W celu całkowitego usunięcia przebarwień warto wybrać się do lekarza medycyny estetycznej, aby skonsultować problem. Specjalista zaproponuje odpowiedni rodzaj zabiegu oraz udzieli niezbędnych informacji dotyczących działania samego lasera.
Laser ER:Yag znajduje zastosowanie w:
- wygładzaniu zmarszczek,
- fotoodmładzaniu,
- poprawie owalu twarzy,
- usuwaniu blizn potrądzikowych,
- poprawie gęstości i sprężystości skóry – twarz, szyja, dekolt i ręce,
- zamykaniu rozszerzonych porów
- usuwaniu rozstępów,
- modelowaniu zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych
Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień?
Zabieg usuwania przebarwień wykonany w naszej klinice w Krakowie wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji, podczas której ustalany jest stan zdrowia pacjenta oraz wyeliminowane zostają wszystkie przeciwwskazania.
W niektórych przypadkach na oczyszczoną skórę nałożony zostaje krem znieczulający, a zabieg rozpoczyna się po upływie ok. 30 minut.
Jakie są zalecenia po zabiegu?
Po wykonanym zabiegu, skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta i towarzyszy jej uczucie pieczenia.
Zaczerwienienie może się utrzymywać do 5 dni, jednak jest to szacowany czas i zależy głównie od uwarunkowań samego pacjenta. Sam obrzęk może nasilić się po dwóch dniach, jednak po 3 – 4 powinien również ustąpić. Naturalnym jest również łuszczenie się i brązowienie naskórka, które trwa około tygodnia.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwania przebarwień?
- ciąża i karmienie piersią,
- infekcje skóry w miejscu zabiegu,
- aktywna opalenizna,
- łuszczyca, rybia łuska, bielactwo i padaczka,
- rozrusznik serca,
- zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek),
- zaburzenia krzepnięcia krwi.