• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

USUWANIE PRZEBARWIEŃ KRAKÓW

SKORZYSTAJ Z USŁUGI USUWANIA PRZEBARWIEŃ W KRAKOWIE.

Usuwanie przebarwień

Laser Er:Yag to technologia, którą spotyka się obok klasycznych zabiegów w placówkach medycyny estetycznej. Laser ten został stworzony w celu przeprowadzania mało inwazyjnych zabiegów. Dlatego tak często słyszy się o usuwaniu przebarwień laserem, jako o skutecznej metodzie pozbywania się problemu.

Laser pracuje w paśmie 2940 nm (bliska podczerwień), wtedy też energia światła zostaje w dużej mierze pochłonięta przez wodę zawartą w organizmie. Światło lasera Er:Yag 2940 tworzy w skórze mikrokolumny co zapoczątkowuje proces ablacji. Jest to kontrolowane uszkadzanie skóry, przy nienaruszaniu tkanek otaczających.

 

Laserowe usuwanie przebarwień Er:Yag?

Upływ lat, geny, częste opalanie (np. plamy posłoneczne) – to czynniki, które są najczęstszym powodem powstawania przebarwień na skórze. Przebarwienia możemy ukryć stosując korektor lub podkład, jednak jest to tylko sposób na ich zatuszowanie. Trwałe ich usunięcie wymaga najczęściej porady specjalisty oraz nakreślenia dokładnego leczenia.

W celu całkowitego usunięcia przebarwień warto wybrać się do lekarza medycyny estetycznej, aby skonsultować problem. Specjalista zaproponuje odpowiedni rodzaj zabiegu oraz udzieli niezbędnych informacji dotyczących działania samego lasera.

To bardzo ważne, ponieważ wszystkie tego typu zabiegi powinny odbywać się pod okiem specjalisty danej dziedziny. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, że przeprowadzony zabieg jest wykonany profesjonalnie, a bezpośrednio po zabiegu nie wydarzy się nic nieoczekiwanego.

Laser ER:Yag znajduje zastosowanie w:

 • wygładzaniu zmarszczek,
 • fotoodmładzaniu,
 • poprawie owalu twarzy,
 • usuwaniu blizn potrądzikowych,
 • poprawie gęstości i sprężystości skóry – twarz, szyja, dekolt i ręce,
 • zamykaniu rozszerzonych porów,
 • usuwaniu rozstępów,
 • modelowaniu zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych.

 

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień?

To szczególny rodzaj medycyny estetycznej – zabieg taki jak laserowe usuwanie przebarwień wykonany w naszej placówce w Krakowie wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji, podczas której ustalany jest stan zdrowia pacjenta oraz wyeliminowane zostają wszystkie przeciwwskazania.

W niektórych przypadkach na oczyszczoną skórę nałożony zostaje krem znieczulający, a zabieg rozpoczyna się po upływie ok. 30 minut. Ilość zabiegów dobierana jest według uznania lekarza, po wcześniejszej ocenie skóry pacjenta. Najważniejszym efektem końcowym jest zdrowo wyglądająca skóra – a ta wymaga odpowiedniego podejścia do tematu.

 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu, skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta i towarzyszy jej uczucie pieczenia. O wszystkich tych dolegliwościach poinformuje Cię lekarz prowadzący zabieg.

Zaczerwienienie może się utrzymywać do 5 dni, jednak jest to szacowany czas i zależy głównie od uwarunkowań samego pacjenta. Sam obrzęk może nasilić się po dwóch dniach, jednak po 3 – 4 powinien również ustąpić. Naturalnym jest również łuszczenie się i brązowienie naskórka, które trwa około tygodnia. W razie wątpliwości należy skonsultować się z osobą wykonującą zabieg.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwania przebarwień?

 • ciąża i karmienie piersią,
 • infekcje skóry w miejscu zabiegu, stany zapalne,
 • aktywna opalenizna, świeża opalenizna
 • łuszczyca, rybia łuska, bielactwo i padaczka,
 • rozrusznik serca,
 • zioła światłouczulające, stosowanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Generalnie laserowe usuwanie przebarwień czy potocznie mówiąc plam to dość popularna usługa w naszej placówce medycyny estetycznej. Dla skóry laserowe zabiegi są skuteczne i przede wszystkim bezpieczne w swoim zakresie.

Trzeba jednak pamiętać, aby przed tego typu czynnościami zawsze skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dobierze odpowiedni sposób użycia lasera dla naszych potrzeb – należy to robić obowiązkowo. Każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją.

Zachęcamy do poznania naszej oferty handlowej. Znajdź zabieg dla siebie i umów się na wizytę. Zadbaj o zdrowie i kondycję skóry.

Podobne zagadnienia: laserowe usuwanie przebarwień Kraków, usuwanie przebarwień laserem, jak usunąć przebarwienia potrądzikowe, zabieg laserowy na przebarwienia, jak usunąć plamy soczewicowate.

Umów się na usługę usuwania przebarwień w Krakowie!

Skuteczne usuwanie przebarwień w Krakowie. Zadzwoń do nas lub napisz, a umówimy się w naszej placówce na dogodny dla Ciebie termin.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?