• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

USUWANIE ROZSTĘPÓW KRAKÓW

SKORZYSTAJ Z USŁUGI USUWANIA ROZSTĘPÓW W KRAKOWIE.

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to jeden z wielu problemów spędzających sen z powiek. Niestety nie mamy pełnej kontroli nad ich pojawieniem się. Główną przyczyną ich pojawienia się jest gwałtowny wzrost wagi lub jej spadek, czynniki genetyczne, ciąża lub zaburzenia hormonalne.

To wszystko może skutkować powstaniem na skórze ud, pośladków, brzucha i piersi różowych pasm wrzecionowatych, które z czasem ulegają wybieleniu. Uściślając, pasma te to zerwane sieci włókien kolagenowych, w strukturze naszej skóry, które powodują, że skóra staje się wiotka, traci elastyczność i odpowiednią jędrność.

 

Jak walczyć z rozstępami?

O ile w początkowym stadium rozwijania się rozstępów są one jeszcze do pokonania i warto rozpocząć walkę. Niestety w późniejszym okresie pozostaje nam ich tuszowanie lub skorzystanie z kliniki medycyny estetycznej. Specjalista na konsultacji wybierze jedną z metod, która pozwoli zredukować ilość rozstępów (pamiętajmy, że w większości przypadków nie uda się usunąć rozstępów w 100%, jednak można zmniejszyć ich widoczność.

Jedną z takich metod jest zabieg z użyciem lasera CO2.

 

Laser CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesna i zaawansowana technologia, która służy do regeneracji skóry, odmłodzenia, odbudowy kolagenu, likwidacji blizn po trądziku, keloidów,  blizn pooparzeniowych i rozstępów.

 

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera CO2?

Laser CO2 wytwarza wiązkę o wysokiej energii, która wielokrotnie trafia w skórę tworząc siatkę małych, ale głębokich oparzeń z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry, dzięki którym proces gojenia jest bardzo szybki.

Na ok. pół godziny przez wykonanym zabiegiem, lekarz aplikuje krem znieczulający, który zwiększa komfort pacjenta i uśmierza ból. Sam zabieg trwa od 15 do 90 minut, w zależności od partii ciała. Aby osiągnąć zadowalający cel niekiedy wystarczy już jeden zabieg.

 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu poddanym działaniu lasera może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie i uczucie pieczenia, dlatego warto unikać mycia skóry ciepłą wodą. Zaleca się używania łagodnego kremu z filtrem SPF 2-3 razy dziennie. Kilka dni po zabiegu laserem CO2 występuje  złuszczenie naskórka. Całkowite gojenie to okres od 7 do 10 dni.

 

Jakie są przeciwwskazania?

  • świeża opalenizna
  • skłonność do keloidów
  • niektóre leki (np. retinoidy, antybiotyki)
  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • peelingi chemiczne

Umów się na usługę usuwania rozstępów w Krakowie!

Skontaktuj się z nami – kompleksowo doradzimy oraz wybierzemy usługę, która spełni Twoje oczekiwania. Posiadamy wykwalifikowanych lekarzy, których doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?