• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

DERMATOSKOPIA KRAKÓW

WCZESNE WYKRYCIE CZERNIAKA ZWIĘKSZA SZANSĘ WYZDROWIENIA DO 90%.

Dermatoskopia Kraków

Dlaczego warto zdecydować się na dermatoskopię?

Zachorowalność na czerniaka wzrosła w ostatnich latach w większości krajów. Czerniak jest nowotworem złośliwym wywodzącym się z komórek barwnikowych. Warto w tym przypadku wykonać badanie dermatoskopowe jak najszybciej. Wczesna diagnoza znamion zwiększa szansę na wyleczenie.

Jak wygląda badanie dermatoskopowe?

Podstawowym badaniem nieinwazyjnym , które wykonuje lekarz dermatolog pozwalającym na jego rozpoznanie jest dermatoskopia. Dermatoskopia jest metodą mikroskopowego badania skóry przy pomocy aparatu – dermatoskopu.

Celem badania dermatoskopowego skóry jest diagnostyka różnicowa zmian barwnikowych (badanie znamion) z podziałem na zmiany melanocytowe i niemelanocytowe.

Warto wykonać badanie znamiona, aby zwiększyć szansę pełnego wyleczenia!

Wczesne rozpoznanie czerniaka przez lekarza dermatologa i chirurgiczne usunięcie czerniaka nie tylko poprawia rokowanie, ale daje szansę wyleczenia u około 90% chorych. Dlatego tak często i głośno mówi się o temacie „badanie znamion” skóry. Wczesne zauważenie nieprawidłowości jest bowiem kluczowe dla skuteczności późniejszego leczenia.

W trakcie badania dermatoskopem lekarz dermatolog ogląda każdego pacjenta „od stóp do głów”, szukając na skórze pacjentów podejrzanych znamion. Szczególną uwagę lekarz dermatolog zwraca na okolice pachowe, pachwinowe, przestrzenie międzypalcowe, dłonie, stopy, paznokcie, okolicę anogenitalną oraz skórę owłosioną głowy.

Badanie dermatoskopowe pozwala na identyfikację podejrzanych znamion. W przypadku znamion wymagających obserwacji i u pacjentów z zespołem znamion dysplastycznych zaleca się wykonanie dodatkowych badań.

Dlaczego warto kontrolować znamiona?

Należy pamiętać, że wykonanie oceny znamion zaleca się u każdego pacjenta przynajmniej raz na 2-3 lata. Jeżeli dana osoba jest w grupie ryzyka – przynajmniej raz w roku. Pozwala to na wyeliminowanie ryzyka zachorowania. Badanie pozwala na szybką ocenę wszystkich znamion na ciele.

W przypadku pojawienia się niepokojących zmian możliwa jest szybka reakcja i leczenie we wczesnej fazie (np. ich pilne usunięcie). Takie postępowanie pozwala też na ocenę ewolucji znamion. W sytuacji zauważenie niepokojących cech zaleca się stosowne działania, np. zabieg chirurgiczny.

Zadzwoń lub napisz do nas w celu umówienia wizyty w Krakowie

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszej placówce. W zakładce obok znajdziesz dane kontaktowe oraz godziny otwarcia.

Nasze centrum medyczne chętnie podejmie się konsultacji i ewentualnego leczenia w Krakowie.

Pasujące hasła: Centrum badania znamion, diagnostyka obecnych znamion, badanie screeningowe całego ciała, czynniki ryzyka rozwoju czerniaka, badanie dermatoskopowe skóry, wykrywanie czerniaka złośliwego, badanie zmian skórnych, zmiany nowotworowe badanie, nowotwory skóry, wykonanie videodermoskopii.

Co musisz wiedzieć o dermatoskopii?

  • zachorowalność na czerniaka wzrosła w ostatnich latach,
  • dzięki dermatoskopii możesz wykryć niebezpieczne zmiany skórne,
  • jest to badanie nieinwazyjne, wykonywane przez lekarza dermatologa,
  • jest to badanie kompleksowe, „od stóp do głów”
  • wczesne wykrycie problemu daje niemal pewność wyleczenia.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?