• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

LECZENIE ŁYSIENIA KRAKÓW, LECZENIE WYPADANIA WŁOSÓW KRAKÓW

SKORZYSTAJ Z USŁUGI LECZENIA ŁYSIENIA W KRAKOWIE

Leczenie łysienia

Wypadanie włosów – leczenie łysienia

Dla osób borykających się z problemem wypadających włosów, łysienie to nie tylko kwestia estetyczna, ale również dyskomfort psychiczny. Zdrowy włos sprawia, że nie tylko wyglądamy atrakcyjniej, ale również dodaje pewności w kontaktach zawodowych i towarzyskich.

Skóra głowy i włosy reagują na kondycję zdrowotną naszego organizmu. Obniżona odporność, brak kompleksu witamin, zła dieta, nadmiar stresu – to tylko niektóre z czynników mających wpływ na gęstość naszych włosów. Kiedy zaczynamy obserwować znaczną utratę objętości lub tendencje do przerzedzania się konkretnych partii skóry głowy, należy udać się do specjalisty, który powie jak powinno wyglądać leczenie wypadania włosów.

Zdiagnozowanie podłoża problemu i dobranie właściwej metody leczenia daje największe szanse na pozbycie się problemu i skuteczne leczenie łysienia.

Podczas specjalistycznej konsultacji dermatologicznej nasz lekarz ze szczególną uwagą przeprowadzi z Tobą wywiad lekarski, zbada skórę Twojej głowy i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia badania trichoscanowego – jest to badanie skóry głowy specjalnie do tego przeznaczoną kamerą o dużym powiększeniu. Badanie pozwala ocenić gęstość włosów (liczba włosów w przeliczeniu na cm2), kondycję mieszków włosowych oraz dynamikę wzrostu.

Uzyskanie tych informacji umożliwia ocenę stopnia zaawansowania łysienia oraz tempa w jakim postępuje. Trichoscan pozwala także na ocenę cyklu włosa. Większość włosów powinna bowiem znajdować się w fazie wzrostowej (anagen), a tylko nieliczne w fazie przejściowej (katagen) oraz zaniku (telogen). Jeśli stosunek ten jest odwrócony świadczy to o patologii czyli łysieniu.

W pierwszej kolejności poznaj przyczynę łysienia i znajdź skuteczny sposób na walkę z wypadaniem włosów. Następnie poddaj się odpowiedniej terapii dobranej przez specjalistę, która ograniczy wypadanie i pobudzi wzrost włosów (odrost włosów).

Skuteczne leczenie wypadania włosów Kraków – medycyna estetyczna pomoże

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że najlepsze rezultaty w leczeniu wypadania włosów daje terapia skojarzona, która łączy leczenie farmakologiczne i stosowanie preparatów zewnętrznych (środki przepisywane przez lekarza dermatologa) oraz wspomagające zabiegi medyczne takie jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub klasyczna mezoterapia.

Czym różni się mezoterapia osoczem bogatopłytkowym od klasycznej mezoterapii?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza uzyskiwany w procesie wirowania krwi pobranej z żyły pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Zawiera skoncentrowane czynniki wzrostu, które wspomagają mikrokrążenie skóry głowy i stymulują aktywność mieszków włosowych.

To właśnie sposób pozyskiwania materiału stanowi o doskonałych efektach zabiegu. Biokompatybilność czyli zgodność tkankowa niweluje ryzyko reakcji uczuleniowej bądź niskiej przyswajalności co może mieć miejsce u niektórych pacjentów w przypadku kuracji syntetycznym koktajlem substancji leczniczych. Nie ma bowiem możliwości, żeby własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm. Jest to również propozycja dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych lub z ryzykiem wystąpienia alergii.

Klasyczna mezoterapia przeciw wypadaniu włosom

Klasyczna mezoterapia polega na śródskórnym podaniu specjalnego koktajlu witamin, minerałów i aminokwasów. W jej skład wchodzą substancje odżywiające włosy, m.in. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionkę organiczną oraz leki przeciwzapalne regenerujące strukturę włosa. Komponenty koktajlu dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Procedura zabiegowa przy obu zabiegach pozostaje ta sama. Jedyną różnicą jest to, że zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest poprzedzony pobraniem niewielkiej ilości krwi od pacjenta, którą następnie umieszcza się w wirówce. Po odwirowaniu krwi uzyskuje się gotowe do podania pacjentowi osocze.

Lekarz precyzyjnie ostrzykuje skórę głowy przy pomocy cienkiej igły wprowadzając substancje aktywne dokładnie w problematycznym obszarze.

Następuje intensywne pobudzenie komórek skóry do procesów odnowy oraz stymulacja mieszków włosowych do aktywności. Sama iniekcja nie wiąże ze sobą szczególnych dolegliwości bólowych, jeżeli jednak pacjent posiada niski próg wrażliwości może skorzystać ze znieczulenia miejscowego w postaci kremu znieczulającego.

Zaleca się zaplanowanie kilku zabiegów w minimalnym odstępie 2 tygodni. W toku kuracji, odstęp między kolejnymi zabiegami może się wydłużać. Przed zabiegiem mezoterapii wymagane jest odstawienie leków rozrzedzających krew, aby zminimalizować powstawanie wybroczyn i siniaków.

Co jeszcze znajdziesz w ofercie naszej kliniki?

Medycyna estetyczna to obecnie bardzo szerokie pojęcie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi takie usługi jak badanie znamion, mezoterapia igłowa skóry głowy, analiza choroby skóry, terapie przeciw wypadaniu włosów, karboksyterapia, usuwanie zmarszczek czy modelowanie sylwetki, leczenie chorób skóry głowy i włosów. Wszystkie zabiegi poprzedza konsultacja – dzięki temu przeprowadzane zabiegi są skuteczne oraz w pełni bezpieczne. Poznaj możliwości medycyny estetycznej.

Pasujące hasła: łojotokowe zapalenie skóry głowy, łysienie plackowate, leczenie łysienia plackowatego, leczenie łysienia androgenowego, łysienie bliznowaciejące, utrata włosów, sucha skóra głowy, pobudzanie krążenia w skórze głowy, przerzedzenie włosów, zabiegi stymulujące mieszki włosowe, odtworzenie linii włosów, problemy ze skórą głowy, zabiegi trychologiczne, konsultacje z zakresu dermatrologii, zdrowe włosy, trycholog Kraków, walka z problemami skóry głowy, gabinet trychologiczny, leczenie chorób włosów i skóry głowy, leczenie łysienia Kraków.

Umów się na usługę leczenia łysienia w Krakowie!

Skontaktuj się z nami – kompleksowo doradzimy oraz wybierzemy usługę, która spełni Twoje oczekiwania. Posiadamych lekarzy, których doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?