LECZENIE ŁYSIENIA – KRAKÓW

SKORZYSTAJ Z USŁUGI LECZENIA ŁYSIENIA W KRAKOWIE

Umów się na usługę leczenia łysienia w Krakowie!

Skontaktuj się z nami – kompleksowo doradzimy oraz wybierzemy usługę, która spełni Twoje oczekiwania. Posiadamy wykwalifikowanych lekarzy, których doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.

Dla osób borykających się z problemem wypadających włosów, łysienie to nie tylko kwestia estetyczna, ale również dyskomfort psychiczny. Zdrowy włos sprawia, że nie tylko wyglądamy atrakcyjniej, ale również dodaje pewności w kontaktach zawodowych i towarzyskich.

Skóra głowy i włosy reagują na kondycję zdrowotną naszego organizmu. Obniżona odporność, brak kompleksu witamin, zła dieta, nadmiar stresu – to tylko niektóre z czynników mających wpływ na gęstość naszych włosów. Kiedy zaczynamy obserwować znaczną utratę objętości lub tendencje do przerzedzania się konkretnych partii skóry głowy, należy udać się do specjalisty. Zdiagnozowanie podłoża problemu i dobranie właściwej metody leczenia daje największe szanse na pozbycie się problemu.

Podczas specjalistycznej konsultacji dermatologicznej nasz lekarz ze szczególną uwagą przeprowadzi z Tobą wywiad lekarski, zbada skórę Twojej głowy i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia badania trichoscanowego- jest to badanie skóry głowy specjalnie do tego przeznaczoną kamerą o dużym powiększeniu. Badanie pozwala ocenić gęstość włosów (liczba włosów w przeliczeniu na cm2), kondycję mieszków włosowych oraz dynamikę wzrostu.

Uzyskanie tych informacji umożliwia ocenę stopnia zaawansowania łysienia oraz tempa w jakim postępuje. Trichoscan pozwala także na ocenę cyklu włosa. Większość włosów powinna bowiem znajdować się w fazie wzrostowej (anagen), a tylko nieliczne w fazie przejściowej (katagen) oraz zaniku (telogen). Jeśli stosunek ten jest odwrócony świadczy to o patologii czyli łysieniu.

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że najlepsze rezultaty w leczeniu wypadania włosów daje terapia skojarzona, która łączy leczenie farmakologiczne i stosowanie preparatów zewnętrznych (środki przepisywane przez lekarza dermatologa) oraz wspomagające zabiegi medyczne takie jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub klasyczna mezoterapia.

Czym różni się mezoterapia osoczem bogatopłytkowym od klasycznej mezoterapii?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza uzyskiwany w procesie wirowania krwi pobranej z żyły pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Zawiera skoncentrowane czynniki wzrostu, które wspomagają mikrokrążenie skóry głowy i stymulują aktywność mieszków włosowych.

To właśnie sposób pozyskiwania materiału stanowi o doskonałych efektach zabiegu. Biokompatybilność czyli zgodność tkankowa niweluje ryzyko reakcji uczuleniowej bądź niskiej przyswajalności co może mieć miejsce u niektórych pacjentów w przypadku kuracji syntetycznym koktajlem substancji leczniczych. Nie ma bowiem możliwości, żeby własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm. Jest to również propozycja dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych lub z ryzykiem wystąpienia alergii.

Klasyczna mezoterapia polega na śródskórnym podaniu specjalnego koktajlu witamin, minerałów i aminokwasów. W jej skład wchodzą substancje odżywiające włosy, m.in. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionkę organiczną oraz leki przeciwzapalne regenerujące strukturę włosa. Komponenty koktajlu dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

 

Jak wygląda zabieg?

Procedura zabiegowa przy obu zabiegach pozostaje ta sama. Jedyną różnicą jest to, że zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest poprzedzony pobraniem niewielkiej ilości krwi od pacjenta, którą następnie umieszcza się w wirówce. Po odwirowaniu krwi uzyskuje się gotowe do podania pacjentowi osocze.

Lekarz precyzyjnie ostrzykuje skórę głowy przy pomocy cienkiej igły wprowadzając substancje aktywne dokładnie w problematycznym obszarze. Następuje intensywne pobudzenie komórek skóry do procesów odnowy oraz stymulacja mieszków włosowych do aktywności. Sama iniekcja nie wiąże ze sobą szczególnych dolegliwości bólowych, jeżeli jednak pacjent posiada niski próg wrażliwości może skorzystać ze znieczulenia miejscowego w postaci kremu znieczulającego.

Zaleca się zaplanowanie kilku zabiegów w minimalnym odstępie 2 tygodni. W toku kuracji, odstęp między kolejnymi zabiegami może się wydłużać. Przed zabiegiem mezoterapii wymagane jest odstawienie leków rozrzedzających krew, aby zminimalizować powstawanie wybroczyn i siniaków.

Kontakt z nami

(12) 222 00 19

 

ul. Św. Tomasza 30 / 3

31-027 Kraków

 

PN-PT 10:00-19:00

SOB 10:00-14:00

kontakt@leaclinic.pl

Jestem 2 tygodnie po zabiegu powiększania ust i wszystko jest tak jak mi obiecywano.
Korzystam regularnie z kliniki przy wykonywaniu cyklicznego zabiegu. Obsługa miła, lekarze fachowi. Mogę z czystym sumieniem polecić Lea Clinic.
Jestem marudną klientką więc dziękuję za cierpliwość :)... Z kliniki jestem BARDZO zadowolona i bardzo mocno polecam.
Korzystam z konsultacji od blisko roku i efekty widoczne są gołym okiem. Fachowo, niedrogo, bardzo konkretnie - polecam.
Klinika pomogła mi pozbyć się blizn z dzieciństwa. Wielkie słowa uznania i podziękowania!
Jestem w trakcie mezoterapii skóry głowy i jestem bardzo zadowolony na tym etapie. Oby było tak dalej to będę mógł w 100% ocenić klinikę pozytywnie!

Umów się na wizytę!

Skontaktuj się z nami – kompleksowo doradzimy oraz wybierzemy usługę, która spełni Twoje oczekiwania. Posiadamy wykwalifikowanych lekarzy, których doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.