• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

USUWANIE PAJĄCZKÓW KRAKÓW

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU „PAJĄCZKÓW”.

Usuwanie pajączków

Problem rozszerzonych naczynek dotyka coraz większej liczby osób. Przede wszystkim w przypadku kobiet wygląda to nieestetycznie, będąc często źródłem kompleksów oraz obniżonej pewności siebie.

Nie dziwi wiec fakt, że coraz więcej Klientek pyta nas o zabieg usuwania pajączków w Krakowie. W naszej placówce medycyny estetycznej wykonujemy tego typu zabiegi. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów oraz wykonania konsultacji z lekarzem specjalistą.

Pajączki na nogach potrafią zepsuć każdą stylizację. Krótkie spodenki i sukienki niestety odkrywają problem. Pajączki na nogach to nic innego jak pęknięte kruche naczynie krwionośne pod powierzchnią skóry. Charakteryzują się widocznymi żyłkami w kolorze bordowym i fioletowym. Są nie tylko nieatrakcyjne w wyglądzie, ale mogą także świadczyć o chorobie żył. Często na pojawianie się popękanych naczynek skarżą się osoby z cerą naczynkową. Poznaj zabiegi, które pomogą w usunięciu pajączków.

Przyczyny pękania naczynek

Najczęściej pajączki występują na nogach. Wyróżnia się cztery rodzaje takich symptomów. Teleangiektazje samoistne, zazwyczaj pojawiają się po 40 roku życia, a ich średnica nie przekracza 0,1 mm. Teleangiektazje izolowane występują samoistnie bez względu na wiek, nie towarzyszy im żadna choroba żył.

Innym rodzajem pajączków są teleangiektazje, będące rezultatem przebiegu niewydolności żylnej, cechuje je spora średnica — od 0,4 mm wzwyż. Teleangiektazje wtórne to pajączki, które powracają po skleroterapii. Pękanie naczynek może powodować wiele czynników. Wystarczy mieć genetyczne uwarunkowanie, aby być obciążanym tym problemem. Zazwyczaj na kruche naczynka cierpią kobiety, pojawianie się pajączków może powodować otyłość, niewłaściwa dieta i praca wyłącznie stojąca lub siedząca.

Skleroterapia

Jeśli szukasz nowoczesnej metody do walki z pajączkami, warto przyjrzeć się skleroterapii. Polega na wstrzyknięciu w miejsce pękniętego naczynka specjalnej formuły, która powoduje obkurczenie ścianek pajączka. Osoby, które boją się zastrzyków, mogą odetchnąć, gdyż igła używana do zabiegu jest bardzo cienka, przez co cała procedura jest prawie bezbolesna. Jedna sesja skleroterapii trwa tylko 20 minut.

Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że nie wymaga on rekonwalescencji. Zaraz po zakończeniu skleroterapii można wrócić do domu. Należy pamiętać o zaleceniach lekarza, który może zarekomendować noszenie bielizny uciskowej oraz wstrzymanie się od zażywania gorących kąpieli, a także wizyt w saunie. Po zabiegu możesz zauważyć niewielkie siniaki w miejscu, gdzie były zaaplikowane zastrzyki.

Na rezultaty czeka się od kilku tygodni do nawet 6 miesięcy, gdyż tyle może zająć wchłonięcie się pajączka. Wiele osób wybiera tę metodę usuwania pajączków ze względu na jej bezbolesność i rzadkie występowanie działań niepożądanych.

Laserowe zamykanie naczynek

Popularną metodą usuwania pajączków jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg zamykania naczynek odbywa się na zasadzie zjawiska fototermolizy. Laser podgrzewa krew w pękniętym naczynku, co skutkuje jego obkurczeniem i zamknięciem. W zależności od tego jak duże jest przebarwienie, specjalista może ustalić czas trwania zabiegu, zalecić kilka sesji laserowego usuwania pajączków, zachowując przy tym odstęp kilku miesięcy.

Naczynko poddane koagulacji jest wydalane z organizmu zgodnie z procesem metabolicznym. Zabieg nie jest bolesny, natomiast podczas usuwania pajączków możesz odczuć delikatny dyskomfort, uczucie ciepła lub szczypania. Na efekty laserowo zamykanych naczynek poczekasz do kilku tygodni.

Pozbądź się popękanych naczynek

Pajączki to defekt kosmetyczny, na który nie musisz się godzić. Jeśli marzysz o pięknych nogach, nieoszpeconych przez pęknięte naczynka wypróbuj wymienione metody. Poznaj też inne wykonywane przez nas zabiegi medycyny estetycznej.

Podobne zagadnienia: usuwanie pajączków Kraków, placówka dermatologii estetycznej, zabieg laserowego zamykania naczynek, popękane naczynka, laserowe usuwanie rozszerzonych naczyń, pękające naczynka, co warto wiedzieć o usuwaniu rumienia, usuwanie drobnych naczynek na twarzy – przebieg zabiegu, światło lasera a zmiany naczyniowe, zamykanie naczynek Kraków – ilość zabiegów, efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek i czas rekonwalescencji

Umów się na wizytę usuwania pajączków w Krakowie!

Zapraszamy do kontaktu. Umów wizytę usuwania pajączków w naszej placówce medycyny estetycznej zlokalizowanej w ścisłym Centrum Krakowa.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?