USUWANIE ZNAMION KRAKÓW

SPRAWDŹ OFERTĘ BADANIA I USUWANIA ZNAMION W NASZEJ KLINICE.

Usuwanie znamion w naszej klinice cechuje się:
 • kompleksową oceną znamion,
 • doświadczeniem, które jest niezbędne do prawidłowej oceny,
 • fachową konsultacją z lekarzek specjalistą,
 • ustaleniem szczegółowego działania dotyczącego usuwania znamion.
umów się telefonicznie:
(12) 222 00 19
721 601 607

Nieprawidłowości rozwojowe skóry o charakterze wrodzonym często ujawniają się w późniejszym okresie i utrzymują się do końca życia. Wyróżnia się kilka rodzajów znamion, w zależności od tego z jakiej struktury skóry się wywodzą. Dlatego ważne jest badanie znamion, aby określić w jaki sposób możemy przeprowadzić ich usuwanie.


Badanie znamion w Krakowie

Odpowiednie zdiagnozowanie rodzaju znamion jeszcze szczególnie istotne. To bowiem od tej diagnozy zależy w jaki sposób będziemy ją leczyć lub usuwać. W naszej klinice w Krakowie przeprowadzimy szczegółowe badanie znamion.

Znamiona naskórkowe

Brodawki łojotokowe, zwykle mają kolor beżowo brązowy, chropowatą i szorstką powierzchnię. Występują u dorosłych i u osób starszych. Mogą pojawić się w każdym miejscu, poza podeszwami stóp i wewnętrzną stroną dłoni. Powstawanie nowych zmian nie jest związane z tymi już istniejącymi a jest efektem starzenia się skóry .Lekarz dermatolog dobiera skuteczną terapię   laseroterapię  CO2, elektroresekcję  oraz łyżeczkowanie.

Znamię naskórkowe brodawkowate, jest to twarda o układzie linijnym zmiana. Znamię pojawia się w dzieciństwie i utrzymuje się do końca życia. Z reguły zajmuje jedną stronę ciała
i może być rozległa. Leczenie jest konieczne, gdy znamię zajmuję dużą powierzchnię i jest szpecące. Najlepszymi metodami na usunięcia zmian przez lekarza dermatologa  jest laser CO2, krioterapia lub wycięcie chirurgiczne.

Znamiona przydatkowe

Znamiona wywodzące się z mieszka włosowego są łagodnymi guzkami, występującymi najczęściej na twarzy i owłosionej skórze głowy, np. znamię mieszkowe (trichofolliculoma), trichoadenoma, trichoblastoma, trichoepithelioma, tricholemmoma, pilomatrixoma oraz inne. Leczenie przez lekarza dermatologa  jest możliwe laserem CO2 lub poprzez wycięcie chirurgiczne.

Znamiona wychodzące z gruczołów łojowych

·znamię łojowe – ma postać pojedynczego, żółtego lub różowego ogniska o brodawkującym wyglądzie. Nie jest pokryta włosami – widoczna od urodzenia (może z wiekiem zmieniać barwę na ciemniejszą). Zwykle występuje na owłosione skórze głowy oraz twarzy (czoło, policzki, małżowiny uszne). Znamię leczymy poprzez głęboką ablację laserem CO2 lub wycięcie chirurgiczne.(metoda dobrana przez lekarza dermatologa)

·hiperplazja gruczołów łojowych – to żółtawe, pojedyncze lub występujące w licznych skupiskach guzki o 1 – 3 mm wielkości i charakterystycznym, zwykle centralnym wgłębieniem. Spotykane u osób starszych. Guzki pojawiają się na czole, policzkach, nosie oraz na szyi. Skuteczną metodą leczenia przez lekarza dermatologa jest użycie lasera CO2 i krioterapii.

Znamiona wychodzące z gruczołów potowych

·gruczolaki potowe (syringoma) – najczęściej spotykane u młodych kobiet. Mają postać niewielkich, cielistych lub perłowych grudek. Zwykle umiejscowione na powiekach lub pod oczami, jednak w postaci wysiewnej, pojawiają się także na tułowiu i wargach sromowych. Optymalną metodą leczenia przez lekarza dermatologa  jest zabieg laserem CO2.lub wycięcie  chirurgiczne. Istnieje ryzyko nawrotu choroby.

·oblak, torbielak potowy

Znamiona naczyniowe

· naczyniak krwionośny – wypukłe, miękkie plamy lub guzki o charakterystycznym sinoczerwonym zabarwieniu. Zwykle obecny od narodzin, jednak często pojawia się w 1 – 2 tygodniu życia. Przez pierwsze pół roku, kształtuje się aby po roku osiągnąć ostateczny rozmiar. Większość naczyniaków, między 5 a 9 rokiem życia dziecka, wchłania się samoistnie, pozostawiając po sobie przebarwienie lub siateczkę widocznych naczynek krwionośnych. Skuteczną metodą leczenia przez lekarza dermatologa  jest laser CO2, krioterapia lub wycięcie chirurgiczne.

· ziarniniak naczyniowy – wywołany urazem lub zakażeniem bakteryjnym. Zwykle pojedyncza zmiana o wilgotnej powierzchni, ma zabarwienie sinoczerwone, często krwawi i charakteryzuje się szybkim wzrostem. Najczęściej spotykany u kobiet ciężarnych lub u osób z powikłaniami po doustnej terapii izotretinoiną. Zwykle pojawia się na rekach oraz na twarzy. Lubi nawracać. Zmianę lekarz dermatolog usuwa laserem CO2, elektrokoagulacją lub poprzez wycięcie chirurgiczne.

· jeziorko żylne – miękka, grudkowata zmiana naczyniowa o niebieskim zabarwieniu, występująca na wargach lub małżowinach usznych. Zalecaną terapią przez lekarza dermatologa jest zabieg z użyciem lasera lub wycięcie chirurgiczne.


Znamiona barwnikowesą wrodzonymi nieprawidłowościami skórnymi. Często ujawniają się w późniejszym okresie życia.

Znamiona barwnikowe naskórkowe

·znamiona płaskie – są to zmiany nabyte, rzadziej wrodzone. Występuje głównie w obrębie tułowia i kończyn. Odgraniczone od otoczenia, jasnobrązowe plamy z mniejszymi ciemnymi plamkami. Powiększają się wraz ze wzrostem dziecka. Jeśli są usytuowane w miejscu narażonym na częste potarcia, mogą się przerodzić w złośliwy nowotwór skóry.lekarz dermatolog zaleca wycięcie chirurgiczne.

·plamy soczewicowate – wrodzone lub nabyte liczne zmiany skórne, odgraniczone od otoczenia o barwie jasnobrązowej lub ciemnobrązowej (podobne do piegów). Najczęściej pojawiają się na tułowiu, twarzy i rękach. Plamy soczewicowate słoneczne i starcze, pojawiają się poprzez przewlekłe działanie promieni UV lub w trakcie terapii PUVA, oraz u osób starszych o jasnej karnacji. Latem ciemnieją, mogą też samoistnie zanikać, natomiast plamy starcze mają charakter trwały. Złośliwe plamy soczewicowate są ciemne, nieregularnie zabarwione i wypukłe. Mogą być przyczyną raka czerniaka o stosunkowo łagodnym przebiegu. Najczęściej występują u kobiet i u osób starszych.

Znamiona barwnikowe komórkowe – często występujące znamiona w kolorze cielistym, jasnobrunatnym bądź ciemnobrunatnym. Mogą mieć różne formy np. płaskie, wypukłe, owłosione. Występują licznie u każdego człowieka (w szczególności rasa biała) a ryzyko ich zezłośliwienia w większości przypadków jest znikome. Do tych najgroźniejszych, zaliczamy znamiona dysplastyczne i wrodzone. Znamiona barwnikowe, pojawiają się już w dzieciństwie, natomiast najwięcej w wieku 20 – 30 lat. Zaniepokoić powinien nas fakt jeśli:

 • znamię się powiększa,
 • znamię ma nierówny koloryt i ogniskowe odbarwienia,
 • występuje świąd i krwawienie

Znamiona barwnikowe w obrębie paznokci charakterystycznie, biegnące wzdłuż płytki paznokcia pasmo o brązowym lub czarnym kolorze.

Znamię barwnikowe wrodzone często jest duże i zajmuje rozległe powierzchnie, głównie na tułowiu. Zdarza się, że jego powierzchnia jest nierównomierna i owłosiona. W obrębie znamienia mogą powstać guzki, które w 10 – 15% przypadków złośliwieją.

Znamię Suttona (halo nevus) jest to znamię barwnikowe, otoczone jaśniejszą obwódką. Spotykane najczęściej u dzieci, występuje głównie na tułowiu. Tendencje do tego typu znamion są rodzinne. Nie wymaga leczenia. Ze względów estetycznych,dermatolog zaleca  usunąć chirurgicznie.

Znamię błękitne jest odmianą znamienia melanocytowego z niebieskawym lub czarnym zabarwieniem. Występuje głównie na twarzy i kończynach. Jest to bezpieczne znamię, które nie przeradza się w nowotwór.

Znamię Spitz   czerniak młodzieńczy, który nie ulega zezłośliwieniu. Występuje u osób młodych, głównie na twarzy. Charakteryzuje się czerwoną lub siną barwą. Zwykle w obrębie znamienia znajdują się niewielkie guzki.

Znamię Reed odmiana znamienia Spitz. Jest zmianą łagodną lecz szybkorosnącą. Zwykle występuje na kończynach, ma ciemnobrązowy kolor, jest płaska i niewielkich rozmiarów (do 1cm). Można je wyciąć chirurgicznie.

Znamię dysplastyczne pojedyncze występuje u ludzi rasy białej w około 5 – 8%. Często jest rodzinnie. Może występować na całym ciele. Jest większe od zwykłych znamion, ma nieregularny kształt i zabarwienie. Umiejscowione na skórze głowy, może być niebezpieczne, ze względu na częste podrażnianie (czesanie, szczotkowanie). Istnieje możliwość rozwoju raka czerniaka, dlatego bardzo ważna jest regularna kontrola u lekarza dermatologa.

Zespół znamion dysplastycznych często występuje rodzinnie oraz wiąże się z możliwością rozwoju czerniaka złośliwego. Pojawiają się między 6 miesiącem o 30 rokiem życia.

Znamiona dysplastyczne mają następujące cechy:

 • występują u członków rodziny,
 • jest ich wiele,
 • są o kilka milimetrów większe od innych,
 • mają nieregularny kształt i kolor,
 • są płaskie lub wybrukowane

Znamiona dysplastyczne wymagają regularnej obserwacji lekarza dermatologa oraz ochrony przed promieniami UV.

Jak wygląda usuwanie znamion barwnikowych?

Pod stwierdzeniem „usuwanie znamion Kraków” lub „badanie znamion Kraków” mieści się bardzo dużo działań. Te działania mają na celu najpierw diagnozę problemu, jego uszczegółowienie, a następnie eliminację.

Mówiąc o znamionach barwnikowych to tego typu znamiona, wymagają zachowania dużej ostrożności, gdyż ich ocena jest trudna, nawet przy pomocy dermatoskopu. Wczesne usunięcie zmiany, może uratować życie więc ogromną rolę odgrywa tutaj doświadczenie lekarza dermatologa. W przypadku podejrzenia raka czerniaka, najbezpieczniejszą metodą usunięcia jest zabieg chirurgiczny i badanie histopatologiczne. Ze znamion barwnikowych nie wolno pobierać wycinków do badania (grozi to zezłośliwieniem zmian).

Kontakt z nami

(12) 222 00 19
721 601 607

 

ul. Św. Tomasza 30 / 3

31-027 Kraków

 

PN-PT 10:00-19:00

kontakt@leaclinic.pl

Co tu dużo pisać - profesjonaliści w każdym calu. Korzystałam z usług dermatologicznych i zdecydowanie polecam.
Do Lea Clinic zgłosiłam się ze znamionami, których nabawiłam się już dobre kilkanaście lat temu. Liczyłam na ich usunięcie, ale nie spodziewałam się, że efekt może być aż tak doskonały 🙂 Podejście do pacjenta jest perfekcyjnie podobnie jak cały proces leczenia. Nic tylko polecać, polecać i jeszcze raz polecać! 🙂
Usuwałem w tej klinice blizny na rękach. Mogę polecić - profesjonalne doradztwo, obsługa i efekt.
Korzystam regularnie z kliniki przy wykonywaniu cyklicznego zabiegu. Obsługa miła, lekarze fachowi. Mogę z czystym sumieniem polecić Lea Clinic.
Jestem w trakcie mezoterapii skóry głowy i jestem bardzo zadowolony na tym etapie. Oby było tak dalej to będę mógł w 100% ocenić klinikę pozytywnie!
Korzystam z konsultacji od blisko roku i efekty widoczne są gołym okiem. Fachowo, niedrogo, bardzo konkretnie - polecam.

Umów się na wizytę w Krakowie!

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia w zakresie usuwania znamion. Odwiedź naszą klinikę medycyny estetycznej w Krakowie.