• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

OXYBRAZJA KRAKÓW

SPRAWDŹ OFERTĘ OKSYBRAZJI W NASZEJ KLINICE W KRAKOWIE.

Oxybrazja Kraków

Oxybrazja – czym jest i czy warto ją wykonać?

Oxybrazja jest innowacyjnym zabiegiem złuszczającym martwe komórki naskórka. To rodzaj peelingu mechanicznego. Wykorzystuje czysty tlen pod zwiększonym ciśnieniem oraz silny strumień roztworu soli fizjologicznej, będącej czynnikiem złuszczającym naskórek. Jest on aplikowany pod ciśnieniem sprężonego powietrza.

Brak substancji chemicznych używanych do zabiegu świadczy o jego bezpieczeństwie co sprawia, że może być wykonywana nawet u osób ze skórą wrażliwą, delikatną, skłonną do zaczerwienień i naczynkową. Dodatkowo, zabieg ten wykonywany jest metodą bezdotykową, co pozwala zachować higienę na wysokim poziomie.


Ze względu na jednoczesne działanie tlenu i soli fizjologicznej, wykazuje szereg pożądanych efektów. Tlen pozytywnie wpływa na regenerację komórek skóry oraz stymuluje włókna kolagenowe i naczynia włosowate do odbudowy. Sól fizjologiczna wykazuje z kolei działanie łagodzące dla skóry z obecnym stanem zapalnym, nawilżające i zmiękczające skórę.

Oxybrazja zalecana jest jako tzw. zabieg bankietowy, który gwarantuje natychmiastowe wygładzenie, nawilżenie, rozjaśnienie, odświeżenie i oczyszczenie skóry.

Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując serię zabiegów (min. 3) w odstępach ok. 1 tygodnia

Zabiegiem, który polecamy jest również infuzja tlenowa. Oxybrazja w połączeniu z infuzją tlenową daje znakomite efekty i rezultaty. Pobudzają syntezę włókien kolagenowych, sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna, redukują drobne zmarszczki, powodują oczyszczanie skóry z martwego naskórka, zmniejszają łojotok.

Jakie korzyści może nieść ze sobą zabieg?

Powtarzanie tego zabiegu oddziałuje na skórę właściwą, przez co aplikacja strumienia pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Korzyści, które dzięki temu mogą płynąć to przede wszystkim zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek. Także oczyszczenie skóry z zaskórników i zrogowaciałych komórek.

Zabieg Oksybrazji zmniejsza łojotok, przyspiesza usuwanie zaskórników oraz ma wpływ na bakterie beztlenowe, które odpowiadają za powstawanie trądziku.

Efektem zabiegu może być także powstrzymanie wypadania włosów – poprzez redukcje łupieżu i przywróceniu prawidłowych funkcji mieszków włosowych.

Częstotliwość zabiegu często jest zależna od skóry.

 • Osoby ze skórą mieszaną, skłonną do przebarwień, łojotokowa – powinny wykonywać zabieg raz w tygodniu.
 • Osoby, które posiadają skórę wrażliwą, naczyniową, delikatną czy też suchą – zabieg Oxybrazji powinny przechodzić raz na dwa tygodnie.
 • Natomiast osoby z cellulitem i rozstępami – dwa razy w tygodniu.

Może również zostać wykonana jako pojedynczy zabieg, który nawilży i rozpromieni skórę na przykład przed ważną uroczystością, czy imprezą.

Czas trwania zabiegu również jest uzależniony od części ciała.

Średni czas to od 20 do 60 minut. Zabieg przebiega w trzech etapach:

 • oczyszczenie skóry przy użyciu satynowego mleczka,
 • wykonanie zabiegu oxybrazji,
 • nałożenie kremu

Czy istnieją przeciwwskazania do Oksybrazji?

Zabieg Oksybrazji posiada przeciwwskazania. Nie powinno stosować się go u wszystkich. Do najważniejszych przeciwwskazań można zaliczyć między innymi: ciąże, karmienie piersią, cukrzycę, opryszczkę, nadciśnienie, nowotwór, ropne stany zapalne skóry, przerwaną ciągłość naskórka, terapię przeciwtrądzikową retinoidami , zabieg wykonany kwasami, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, łuszczyca w fazie aktywnej, infekcje skóry czy też świeże rany, otwarte rany.

Przed zabiegiem należy się skonsultować ze specjalistą, który oceni, czy może go wykonać, czy też nie.

Oxybrazja cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie w okresie letnim, kiedy to skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych. Zabieg zyskał popularność również dlatego, że jego efekty zazwyczaj widoczne są natychmiastowo. Jak zatem wygląda skóra po zabiegu? Skóra jest rozjaśniona, napięta, odżywiona, jedwabista, ale także posiada wyrównany koloryt. Wiadomo, że systematyczność i powtarzanie zabiegu może przynieść lepsze efekty.

Warto pamiętać, że ze względu na minimalną inwazyjność zabiegu, nie należy spodziewać się porównywalnych efektów do metod bardziej inwazyjnych.

Oxybrazja Kraków – podsumowanie

Mówiąc w skrócie – jest to zabieg, który w głównej mierze polega na intensywnym, lecz bezbolesnym złuszczaniu martwych warstw naskórka, za pomocą aplikowanego pod ciśnieniem – strumienia soli fizjologicznej. Jest to podstawowym działaniem oxybrazji. Ponadto dzięki wykorzystywaniu terapii zimnem, pomaga hartować i wzmacniać ściany naczyń krwionośnych.

Zabieg także ma na celu dotlenić i nawilżyć skórę. Zabieg Oxybrazji sprawdzi się u osób, które posiadają skórę wrażliwą, naczyniową lub alergiczna. Warto podkreślić, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezdotykowy. Strumień soli fizjologicznej nakładany jest poprzez specjalistyczny aplikator.

Oxybrazja nazywana jest także peelingiem wodno-tlenowym, czy mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jednak w odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej i peelingu kawitacyjnego zabieg ten przebiega bezdotykowo.

Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry. Jest odmianą peelingu mechanicznego, można go łączyć z innymi zabiegami..

Oxybrazja w naszej placówce:

 • zabieg złuszczający martwe komórki naskórka,
 • w pełni bezpieczny – może być stosowany u osób ze skórą wrażliwą,
 • gwarantuje natychmiastowe efekty – rozjaśnienie, odżywienie, poprawę jakości skóry,
 • oxybrazję najlepiej wykonać w serii 3 zabiegów w odstępie 1 tygodnia.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?