• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

USUWANIE PIEPRZYKÓW KRAKÓW

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU „PIEPRZYKÓW” W NASZEJ KLINICE.

Usuwanie pieprzyków

Problem związany z pieprzykami dotyka szerokiej grupy osób. Zdarza się, że jest ich zbyt dużo, lub występują one w miejscach, w których wolelibyśmy ich nie widzieć. W takich sytuacjach usuwanie pieprzyków jest zabiegiem, dzięki któremu możemy pozbyć się problemu raz na zawsze.

Znamiona i pieprzyki są bardzo powszechne i naturalnie występują u ludzi. Znamię to nagromadzenie komórek barwnikowych, które najczęściej wygląda jak brązowa plamka lub guzek. Możliwe są jednak również inne warianty. Większość pieprzyków jest nieszkodliwa, ale w rzadkich przypadkach mogą one stać się złośliwe. Monitorowanie znamion i innych plam barwnikowych jest ważnym krokiem w zapobieganiu nowotworom skóry, zwłaszcza czerniakowi złośliwemu.

Z czego i dlaczego na ciele pojawiają się pieprzyki?

Pieprzyki pojawiają się, gdy komórki skóry zwane melanocytami zbijają się razem, czasami rosnąc razem z otaczającą tkanką. Przyczyny tego procesu nie zostały jeszcze ustalone. Wiadomo tylko, że duża liczba pieprzyków jest cechą dziedziczną.

Kiedy do lekarza?

Jeśli masz ponad 30 lat i masz nowego pieprzyka, skonsultuj się z dermatologiem .

Zmiany, które powinny Cię ostrzec:

 • Ból;
 • Swędzenie lub pieczenie;
 • Krwawienie;
 • Poszarpane krawędzie;
 • Zapalenie lub stwardnienie;
 • Asymetria – kiedy jedna część pieprzyka zaczęła wyglądać inaczej od drugiej;
 • Nagłe zmiany wielkości, kształtu, koloru lub wzrostu, zwłaszcza jeśli cały pieprzyk lub jego część staje się czarny.

Większość pieprzyków, które przekształcają się w czerniaka, jest zlokalizowana na plecach, ramionach, nogach i twarzy.

Jaki jest sposób na usunięcie pieprzyka? Metody usuwania znamion.

Wskazane jest usunięcie pieprzyków w następujących przypadkach:

 • Niepokoi pacjenta: ociera się o ubranie, przeszkadza w goleniu, poruszaniu się itp.;
 • Do profilaktyki raka skóry. Chociaż do tej pory nie ma przekonujących dowodów na to, że ryzyko zachorowania na czerniaka w ten sposób jest eliminowane. Niemniej jednak zdrowy rozsądek często dyktuje nam celowość radykalnej interwencji.
 • Do celów kosmetycznych.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie pieprzyków:

 1. Wycięcie chirurgiczne . Lekarz wycina skalpelem znamię wraz z przylegającą zdrową tkanką. Krawędzie rany połączone są szwem. Dzięki tej metodzie pieprzyk jest całkowicie usuwany i często wysyłany do badania histopatologicznego. Chirurgiczne usunięcie przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym. Jedyną wadą jest blizna (blizna) pozostała po operacji.
 2. Golenie chirurgiczne . Lekarz używa małego ostrza do „ogolenia” pieprzyka wraz z niewielką ilością leżącej pod nim tkanki. Ta metoda służy do usuwania małych pieprzyków i nie wymaga szwów.
 3. Usuwanie laserowe . Wysoce skuteczna metoda. Ze względu na bezpieczeństwo, doskonałe efekty kosmetyczne jest jednym z najpopularniejszych w dermatologii. Czytaj więcej w dziale Usługi Usuwanie znamion, brodawczaków, brodawek .
 4. Elektrokoagulacja. Metoda polega na wydzielaniu ciepła przez elektrodę podczas przepływu prądu elektrycznego. W ten sposób oparzenie termiczne niszczy niechciane znamię, a często pobliską zdrową tkankę. Metoda ta ogranicza się do małych znamion i często prowadzi do blizn.
 5. Kriodestrukcja. Ultraniska temperatura ciekłego azotu może uszkodzić tkanki, w tym znamiona. Aby usunąć pieprzyk, potrzeba kilku sesji. Metoda jest bolesna i wiąże się z występowaniem oparzeń oraz powstawaniem blizn. Wynika to z faktu, że kriodestrukcja nie pozwala lekarzowi dokładnie kontrolować głębokości i obszaru ekspozycji.
 6. Koagulacja chemiczna. W nowoczesnej dermatologii nie stosuje się specjalnych płynnych postaci dawkowania, które powodują destrukcję tkanek, a jednocześnie oparzenia chemiczne, ze względu na ich niską skuteczność i dużą częstość skutków ubocznych.

Należy pamiętać, że każdą zmianę skórną warto skonsultować z lekarzem. W trakcie konsultacji specjalista przeprowadzi konieczne badania i ustali rodzaj leczenia. Jeśli usunięty pieprzyk zacznie ponownie rosnąć, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Odwiedź nasze centrum medyczne lub skontaktuj się z naszą kliniką medycyny estetycznej w Krakowie i umów się na wizytę. Poznaj możliwości jakie daje medycyna estetyczna.

Podobne zagadnienia: usuwanie pieprzyków Kraków, usuwanie znamion skórnych przy pomocy lasera, zabieg chirurgicznego usunięcia zmian skórnych, chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, zmiany skórne, znamiona barwnikowe, laserowe usuwanie zmian skórnych, znamiona skórne, chirurgiczne usuwanie znamion, czym są włókniaki miękkie i włókniaki twarde, lekarz specjalista medycyny estetycznej, konsultacja zmiany skórnej, badanie zmian barwnikowych.

Umów się na wizytę usuwania pieprzyków w Krakowie!

Zapraszamy do kontaktu. Umów wizytę usuwania pajączków w naszej placówce medycyny estetycznej zlokalizowanej w ścisłym Centrum Krakowa.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?