• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

KOSMETOLOG KRAKÓW

SPRAWDŹ OFERTĘ KOSMETOLOGA W KRAKOWIE.

Kosmetolog Kraków

Kosmetologia wyróżnia się wśród dziedzin medycyny estetycznej przede wszystkim tym, iż jest to dyscyplina skupiająca się głównie na praktycznym podejściu do pacjenta. Co wskazuje na fakt, iż dobrze zorganizowany, wykształcony kosmetolog jest obdarzony wiedzą na wysokim poziomie, ale także nieobca jest mu sztuka właściwego obnoszenia się z klientkami i klientami. Dlatego w momentach, kiedy potrzebna jest porada i pomoc w kwestii pielęgnacji, ochrony skóry warto zgłosić się do takiego specjalisty, który ze swoją fachową wiedzą na pewno wesprze pacjenta w tym i innych problemach.

Czerp z rozwoju kosmetologii

Dzisiejsza profesja kosmetologa niewiele różni się od jego korzeni. Już w starożytności wytwarzano kosmetyki. Przodował w tej dziedzinie Egipt, w którym poprzez różne naturalne specyfiki poprawiano defekty skórne, ale także można dostrzec w tej historii znamiona kosmetologii negatywnej zajmującej się tatuowaniem, barwieniem skóry dla osiągnięcia różnych celów takich jak oznaczanie niewolników, momentu śmierci czy innych specjalnych wydarzeń z życia tamtejszych obywateli.

Rozwój tej dziedziny umotywowany był postępem w dziedzinie medycyny. Wiek siedemnasty przyniósł rewolucję, jeśli chodzi o szeroko pojętą naukę o zdrowiu człowieka. Skóra została uznana za samodzielny i odrębny organ ciała człowieka, a więc oddziałujący inaczej i podlegający różnym, często niezależnym zmianom.

Działania te szybko spowodowały wysyp publikacji na temat leczenia i profilaktyki skóry, a co za tym idzie, w laboratoriach zaczęły powstawać produkty, które miały zagwarantować poprawną regenerację defektów cery. Popularność takich rozwiązań szybko przyniosła rozwój przedsiębiorstw zajmujących się hurtowym wytwarzaniem kosmetyków, zaś same zabiegi i te produkty nabrały już szerszego znaczenia i na zawsze wpisały się w codzienność współczesnej cywilizacji.

Czy usługi kosmetologiczne są dla mnie?

Kosmetolog to człowiek obeznany w dziedzinach interdyscyplinarnych, znający się na zagadnieniach dotyczących biologii, chemii, dermatologii czy szeroko pojętej medycyny. Jego praca polega głównie na leczeniu i zapobieganiu zmianom skórnym. Odpowiednia wiedza w tej materii ma umożliwić takiemu specjaliście zadbanie o wszelkie kwestie związane z higieną i pielęgnacją cery. Ta dziedzina medycyny estetycznej stosuje metody nieinwazyjne, czyli zabiegi polegające głównie na odpowiednio dobranych kosmetykach, diecie, rehabilitacji czy różnego rodzaju metod pielęgnacyjnych.

Kosmetologię dzielić można na różne mniejsze, bardziej precyzyjne podgrupy:

  • kosmetologia upiększająca — zajmuje się zabiegami natury higieniczno-estetycznymi, czyli polegającymi głównie na leczniczym podejściu do defektów skórnych na całym ciele, ale także różnego rodzaju metody stylizacyjne poprawiające wygląd, zapewniając przy tym odżywienie i nawilżenie cerze.
  • kosmetologia lecznicza — skupia się na interdyscyplinarnym podejściu do poprawy skóry, czyli różnego rodzaju leczeniu farmaceutycznym i zabiegach z udziałem specjalistycznych substancji leczniczych.
  • kosmetologia pielęgnacyjna — ma za zadanie poprawić obecny wygląd lub zachować go takim, jakim jest, to także zadbanie o jakość włosów i paznokci.

Ogólne zadania należące do pracy kosmetologa to przeciwdziałanie powstawaniu defektów skórnych, ubytków oraz problematycznych zmian cery, ale także zachowanie naturalnej jakości skóry jak najdłużej. Zabiegi takie jak: leczenie zmian barwnikowych skóry (różnego rodzaju piegi, bielactwo, plamy na ciele, ślady po tatuażach, znamiona), badanie kwestii zmian struktury włosów i paznokci, ale także zaburzenia wydzielania potu i chorób łojotokowych skóry, to czynności należące do codzienności zawodu kosmetologa.

Różnica między usługami kosmetologicznymi a kosmetycznymi

Często można pomylić praktykę kosmetologa z pracą kosmetyczki. Jednak różnice są dość znaczące i zaczynają się już na poziomie kształcenia. Etap ten jest nieco uboższy w przypadku zawodu kosmetyczki i można nauki w tej dziedzinie odbyć już w dwa lata, kończąc edukację odpowiednim kursem zawodowym. Z kolei tytuł kosmetologia jest nieco trudniej osiągalny.

Należy skończyć trzyletnie studia na uczelni wyższej, co powoduje, iż wiedzy do zdobycia jest o wiele więcej, ponieważ nauki w tej materii dotyczą takich nauk, jak: anatomia, fizykoterapia, dermatologia, chemia kosmetyczna, kosmetologia, psychologia, dietetyka czy higiena. Co faktycznie wskazuje na rozleglejszą wiedzę w dziedzinie leczenia i profilaktyki problemów skóry i nie tylko, ponieważ kosmetolog może również zajmować się fizjoterapią, masażem, ale także podstawową chirurgią plastyczną czy tworzeniem specjalistycznych kosmetyków.

Jak przebiega wizyta u kosmetologa w Krakowie?

Wizyta u eksperta od piękna powinna rozpocząć się od konsultacji, podczas której pacjent zostanie właściwie przebadany i razem z lekarzem znajdzie źródło problemu. Jednak należy pamiętać o tym, by właściwie przygotować się do tego spotkania. Nie wskazana jest duża warstwa makijażu, ponieważ i tak zostanie ona zmyta przez kosmetologa. Warto także nie depilować miejsc, które mają zostać zbadane. Wszystko to w celu właściwej i precyzyjnej analizy ciała.

Dokładne badanie poprowadzone przez specjalistę w dziedzinie poprawy i rewitalizacji skóry na pewno pozytywnie wpłynie na jakość otrzymanych informacji, które posłużą jako podstawa do podjęcia kolejnych kroków ku poprawie lub wyleczeniu danych ubytków i defektów.

Konsultacja ta rozpocznie się od wypełnienia krótkiej, jednak precyzyjnej ankiety. Następnie badanie i wywiad nakieruje na wybór odpowiedniej metody leczenia, które jest przecież motywacją do skorzystania z usług kosmetologa. Podczas rozmowy można wykluczyć pewne ogólne schorzenia i skupić się na jednostkowej analizie odpowiednich elementów ciała. Zadawane pytania będą miały charakter środowiskowy, czyli polegający na wytypowaniu, jakie leki przyjmuje pacjent, jakie choroby zostały u niego zdiagnozowane czy wykazaniu przeciwwskazań do pewnych zabiegów.

Jak wygląda pierwsza wizyta u kosmetologa?

Kosmetolog w trakcie pierwszej wizyty zbada dokładnie ciało i określi, jaki jest stan oraz jakość skóry. To także moment, w którym wstępnie wybierany jest zabieg, który będzie procesem leczniczym w danym przypadku. Tutaj mogą i powinny pojawić się pytania dotyczące samego leczenia i użytych w nim środków. Specjalista w tej dziedzinie powinien dostarczyć wszystkich potrzebnych informacji i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Warto także wiedzieć, że praca kosmetologa polega również na wytwarzaniu odpowiednich substancji naprawiających zniszczoną i wymagającą opieki skórę. Najlepiej, jeśli specyfiki te posiadają znamiona ekologicznych i nie zawierają zbyt wielu chemicznych składników. Naturalne czynniki, które znajdują się w kosmetykach zleconych przez specjalistę, na pewno pomogą i nie zaszkodzą w momencie leczenia. Tego typu zabiegi są bezpieczne i skuteczne.

Ponadto wiele z tych produktów, dzięki swoim właściwościom może spełniać cechy podobne do leków pomagających na problemy skórne. Dlatego warto mieć na uwadze naturalne przygotowywane i dobierane kosmetyki nie tylko do twarzy, ale także całego ciała w tym włosów i paznokci, które również potrzebują właściwej ochronny i pielęgnacji, a często reklamowane specyfiki nie mogą zapewnić takiej jakości, jak te proponowane przez kosmetologa.

Jak często odwiedzać kosmetologa?

Regularne wizyty u kosmetologa mogą znacząco wpłynąć na kondycję skóry i poprawić jej jakość i przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Oczywiście prócz odpowiednich leków i kosmetyków mających na celu poprawę wyglądu, należy także skupić się na właściwej i dobrze zbilansowanej diecie, co poleci każdy kosmetolog. Dieta bogata we wszystkie witaminy oraz zróżnicowane składniki pokarmowe to gwarancja nie tylko pięknej, zdrowej skóry, ale także lepszego samopoczucia.

Trudno pominąć także wpływ kosmetologii na psychikę człowieka. Akceptacja własnego wyglądu to bardzo istotny kamień milowy w drodze do pokochania własnej osoby. Nie można bagatelizować wpływu urody na życie każdego człowieka. Potrzeba piękna to normalny element ludzkiej egzystencji. Bez poczucia estetyki własnej osoby nie można funkcjonować prawidłowo w społeczeństwie, choćby dlatego, iż każdy próbuje dążyć do odnalezienia najlepszej wersji własnego „ja”.

Przykładowe zabiegi medycyny estetycznej to: laseroterapia, usuwanie blizn (np. blizny potrądzikowe), zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, peeling kawitacyjny, przedłużanie rzęs, zabiegi na poziomie komórkowym oraz wiele innych propozycji dla pacjentów w każdym wieku. Poznaj szczegóły oferty i opisy zabiegów, które w jej skład wchodzą.

Pasujące hasła: gabinet kosmetyczny Kraków, poprawa wyglądu twarzy i ciała, gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki medycyny i dermatologii estetycznej. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i z zakresu kosmetologii. Medycyna estetyczna daje szereg możliwości poprawy ogólnej kondycji i wyglądu skóry. Postaw na naturalne piękno i lepsze samopoczucie. Odwiedź to wyjątkowe miejsce w Krakowie. Sprawdź godziny otwarcia i umów się na wizytę.

 

Jak możemy Ci pomóc?