• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

MROŻENIE KURZAJEK KRAKÓW

Mrożenie kurzajek – skuteczne usuwanie kurzajek.

Mrożenie kurzajek Kraków

Mrożenie kurzajek – zapoznaj się z zabiegiem

Kurzajki, fachowo zwane brodawkami wirusowymi, to problem, który dotyka wielu osób, zwłaszcza że niezwykle trudno pozbyć się ich na dobre. Przyczyną ich powstania jest wirus HPV. Te nieestetyczne zmiany skórne występują także u dzieci.

Niestety, bardzo łatwo możemy się nimi zarazić. Zdarza się, że początkowo są mylone z odciskami, szczególnie, że często pojawiają się na stopach. Szorstkie naroślą o kolorze szarobrunatnym nie tylko szpecą, ale mogą też powodować ból, a te na stopach, nierzadko wywołują stan zapalny. Jak więc możemy z nimi walczyć?

 

Kurzajki i ich rodzaje

Zazwyczaj wyróżnia się trzy rodzaje kurzajek, do których zaliczamy kurzajki płaskie, zwykłe i kurzajki stóp. Ich główne miejsca występowania to dłonie oraz stopy, chociaż mogą pojawiać się także w innych miejscach. Jest to choroba zakaźna, która w przypadku braku leczenia, może powodować do rozsiewu zmian.

Mnóstwo osób próbuje je wyciąć bądź wypalić, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Warto wiedzieć, że brodawki płaskie mogą występować u dzieci w okolicach twarzy, w takiej sytuacji obowiązkowa jest konsultacja dermatologiczna.

 

Sposoby leczenia kurzajek

Wyróżnia się wiele sposób usuwania kurzajek, lecz nie wszystkie będą tak samo efektywne. Zdecydowanie najbardziej pożądane działanie daje krioterapia, czyli mrożenie kurzajek ciekłym azotem, który wykorzystuje działanie bardzo niskiej temperatury sięgającej – 200 st. C. Zabieg jest inaczej zwany zamrażaniem.

Jego duże zalety to fakt, że nie uszkadza tkanek zlokalizowanych z pobliżu kurzajki. Jego przebieg jest niezwykle prosty i szybki. Podczas samego zabiegu możemy poczuć zimno na skórze, a tuż po jego zakończeniu, na skórze pojawia się pęcherzyk lub zaczerwienienie.

Nie należy jednak wyciskać pęcherza ani próbować go usunąć, powinien on zniknąć samoistnie. Ponadto, przez kilka dni po zabiegu kurzajka może utworzyć strup, co jest wynikiem obumarcia komórek, które znajdują się w jej wnętrzu.

Po upływie kilku dni strup odpada, a po kurzajce nie powinien zostać nawet mały ślad. Krioterapia jest zdecydowanie najlepszą metodą usuwania kurzajek, ponieważ nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Przed przystąpieniem do tego zabiegu koniecznie musimy skonsultować się z lekarzem. Odwiedź nasze centrum medyczne i umów się na wizytę.

Pasujące hasła: usuwanie brodawek Kraków, laserowe usuwanie brodawek, leczenie brodawek wirusowych (brodawki wirusowe, brodawka wirusowa), usuwanie brodawek płaskich, zabiegi usuwania brodawek.

Mrożenie kurzajek w skrócie:

  • efektywny i popularny zabieg usuwania kurzajek,
  • bezbolesne mrożenie, które nie uszkadza tkanek znajdujących się w pobliżu kurzajki,
  • nie powoduje trwałych skutków ubocznych.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?