• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE KRAKÓW

SKORZYSTAJ Z USŁUGI ZWIĄZANEJ Z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM W KRAKOWIE

Osocze bogatopłytkowe Kraków

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Zawiera skoncentrowane czynniki wzrostu, które wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu oraz aktywują komórki macierzyste. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

To właśnie sposób pozyskiwania materiału stanowi o doskonałych efektach zabiegu. Biokompatybilność czyli zgodność tkankowa niweluje ryzyko reakcji uczuleniowej bądź niskiej przyswajalności co może mieć miejsce u niektórych pacjentów w przypadku kuracji syntetycznym koktajlem substancji leczniczych. Nie ma bowiem możliwości, żeby własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm.

Technologia PRP od lat jest wykorzystywana przez lekarzy wielu specjalizacji, m.in. w ortopedii i stomatologii. Osocze bogatopłytkowe z ogromnym powodzeniem wykorzystuje się do leczenia urazów mięśni, ścięgien i wiązadeł, urazów i schorzeń stawów, złamań i stanów zapalnych kości oraz w celu przyspieszenia gojenia tkanek miękkich. Ostatnie lata przyniosły również szereg dokonań w zakresie medycyny estetycznej i dermatologii.


 

Komu dedykowany jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego i jakich efektów można się spodziewać?

Osocze bogatopłytkowe przynosi doskonałe rezultaty w terapiach anty-aging, leczeniu wypadania włosów, leczeniu trądziku, oparzeń i przewlekłych owrzodzeń. Zalecany pacjentom z widocznymi oznakami starzenia się skóry (utrata napięcia skóry, niejednolity koloryt, zmarszczki), z problemem przesuszonej skóry oraz w redukcji rozstępów i cellulitu.

Osocze bogatopłytkowe inicjuje od wewnątrz procesy naprawcze skóry przez co daje efekt wypełnienia, który wzmacnia się w ciągu kolejnych tygodni po zabiegu. Z tego względu dedykowane jest w szczególności oznakom starzenia takim jak; kurze łapki, dolina łez (efekt podkrążonych oczu), bruzda nosowo-wargowa, zmarszczki palacza, opadające kąciki ust, zmarszczki marionetki (okolice brody), zmarszczki szyi.

Jest to również propozycja dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych lub z ryzykiem wystąpienia alergii. Może być z powodzeniem stosowana do przyspieszenia procesów regeneracji po innych zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, m.in. jest to bardzo dobre uzupełnienie po zabiegach laseroterapii.

 

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Procedura zabiegowa przypomina przebieg zabiegu mezoterapii igłowej. Wskazany przez pacjenta obszar zostaje ostrzyknięty przy pomocy specjalnej cienkiej igły. Jedyną różnicą jest to, że zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest poprzedzony pobraniem niewielkiej ilości krwi pacjenta, którą następnie umieszcza się w wirówce. Po odwirowaniu krwi uzyskuje się gotowe do podania pacjentowi osocze.

Lekarz podaje wyizolowany koncentrat płytek krwi indywidualnie dobraną do pacjenta metodą; na zasadzie klasycznej mezoterapii bądź liniowo wzdłuż zmarszczek.

Czynniki wzrostu, które dotąd krążyły w krwiobiegu w całym organizmie zostają podane śródskórnie dokładnie w problematycznym obszarze. Następuje intensywne pobudzenie komórek skóry do procesów odnowy (efekt regeneracji skóry). W efekcie skóra poddana zabiegowi odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się gładsza i bardziej napięta, lepiej odbija światło.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Dolegliwości bólowe związane z zabiegiem zależą od indywidualnego progu bólu pacjenta jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej. Dla komfortu pacjenta przed zabiegiem może zostać zastosowany krem znieczulający. Wówczas do czasu sesji zabiegowej należy doliczyć ok 30-45 minut koniecznych dla aktywowania się substancji znieczulającej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • Ciąża
  • Czynna infekcja
  • Czynna opryszczka (aktywna opryszczka)
  • Zmiany ropne na skórze
  • Infekcja ogólnoustrojowa
  • Choroby krwi

Dzięki temu, że wykorzystujemy najnowsze technologie, a nasz zespól tworzą najlepsi specjaliści możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Medycyna estetyczna to nasza specjalność. Dzięki niej możemy zadbać o kondycję i piękny wygląd naszej skóry. Zaufaj medycynie estetycznej. Odwiedź naszą placówkę i zapytaj o ofertę. Dowiedz się więcej o osoczu bogatopłytkowym. Sprawdź jakie zabiegi zaproponuje dla Ciebie lekarz medycyny estetycznej (specjalista medycyny estetycznej).

Jakie efekty są uzyskiwane? Miedzy innymi: rewitalizacja skóry twarzy, regeneracja komórek skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny, wzrost elastyczności napięcia i gęstości skóry, pobudzenie do tworzenia nowego kolagenu, wygładzenie i ujednolicenie, efekt rewitalizacji skóry twarzy, biostymulacji komórek naszej skóry, wydzielania dodatkowych czynników wzrostu, regeneracja skóry, wygładzenie zmarszczek, przyspieszenie gojenia. Poznaj nasze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Umów się na zabieg mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego w Krakowie!

Skontaktuj się z nami – doradzimy oraz wybierzemy usługę, która pomoże spełnić Twoje oczekiwania. Posiadamy lekarzy specjalistów, których doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?