• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KRAKÓW

SPRAWDŹ OFERTĘ WYPEŁNIANIA ZMARSZCZEK W KRAKOWIE.

Wypełnianie zmarszczek Kraków

Zmarszczki pojawiają się stopniowo. Pierwsze zmarszczki to linie ekspresyjne, związane z nadmierną ekspresją emocji na twarzy. Najczęstsze lokalizacje to czoło, mostek nosa i okolice oczu – „kurze łapki”. Gdy skóra jest młoda i elastyczna, gdy mięśnie twarzy są rozluźnione i wypoczęte, zmarszczki ulegają całkowitemu wygładzeniu. Z wiekiem poziom kolagenu spada o około 1% rocznie, przez co nasza skóra traci jędrność.

W wieku 35-40 lat w miejscach, gdzie występuje nadmierna ilość mimiki, zaczynają tworzyć się zmarszczki. Zmarszczki statyczne, związane z naturalnym starzeniem się naszej skóry, stopniowo nasilają się obok zmarszczek mimicznych. Wraz ze spadkiem poziomu estrogenów w okresie menopauzy nasila się proces starzenia, dochodzi do rozpadu włókien kolagenu i elastyny, skóra staje się cieńsza, traci nawilżenie i pojawiają się liczne zmarszczki.

Ich lokalizacja jest zróżnicowana: szyja, czoło, twarz, okolica warg. Nowoczesna kosmetologia iniekcyjna oferuje różne możliwości korekcji zmarszczek. W przypadku zmarszczek mimicznych skutecznym sposobem korekcji są iniekcje preparatów na bazie toksyny botulinowej A. Zmarszczki statyczne wypełniane są wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego.

Czego pozbywa się zabieg wypełniania zmarszczek iniekcyjnych?

 • Poziome zmarszczki czoła;
 • Pionowe fałdy na grzbiecie nosa i mostku nosa;
 • Zmarszczki wokół ust;
 • „Kurze łapki wokół oczu
 • Fałdy nosowo-wargowe

Przed użyciem należy skonsultować się ze specjalistą, który dobierze niezbędny lek i określi strefę korekcji.

Jak przebiega zabieg wypełniania zmarszczek?

Zabieg jest bezpieczny. Wykonywany jest w warunkach sterylnych z użyciem materiałów jednorazowego użytku. Iniekcje wykonywane są specjalnymi igłami, które minimalizują urazowość skóry. Obszar poddawany korekcji jest badany przez kosmetyczkę pod kątem mikrourazów i stanów zapalnych. Jeśli stan skóry pozwala na wykonanie zabiegu, po potraktowaniu jej środkiem antyseptycznym, cienkie igły wprowadzane są w warstwy skóry w wybranym preparacie. Zabieg iniekcyjnego wypełniania zmarszczek w Mińsku pozwala pozbyć się oznak starzenia się na okres do 18 miesięcy.

Nasza placówka medycyny estetycznej w Krakowie zatrudnia wyłącznie doświadczonych ich specjalistów. Stosowane są preparaty europejskich i amerykańskich producentów zarejestrowane i certyfikowane w Polsce.

Dlaczego pojawiają się zmarszczki?

Jedną z przyczyn pojawiania się zmarszczek po 30 roku życia jest spadek syntezy kwasu hialuronowego. Ten składnik macierzy pozakomórkowej wypełnia przestrzeń pomiędzy włóknami kolagenu i elastyny, które utrzymują elastyczność i młody wygląd skóry. Kiedy synteza kwasu hialuronowego ulega spowolnieniu, pojawiają się głębokie zmarszczki w miejscach, gdzie mimika twarzy jest najbardziej aktywna.

Czym są wypełniacze?

Pierwszą metodą walki z głębokimi zmarszczkami w kosmetologii było wstrzykiwanie silikonu, który dawał długotrwały efekt, ale nie ulegał resorpcji i mógł „migrować” – przemieszczać się pod skórę, zmieniając topografię, tam gdzie jest to niepożądane. Komponenty obce dla skóry powodowały ryzyko reakcji alergicznych i odrzucenia. Wypełniacze zmarszczek można usunąć tylko chirurgicznie. Silikonowe iniekcje zostały zastąpione przez wypełniacze z kwasem hialuronowym. Uzupełniają one braki kwasu hialuronowego w skórze właściwej i wypełniają zmarszczki.

Zastrzyki są często bolesne i mają szereg przeciwwskazań. Iniekcje z wypełniaczy są absolutnie zabronione, jeśli jesteś w ciąży i masz indywidualną tendencję do tworzenia się blizn keloidowych.

Trzecim krokiem w korekcji głębokich zmarszczek były kosmetyki o podobnym sposobie działania i szybkim efekcie. Międzynarodowe laboratorium opracowało produkty do korekcji głębokich zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego zawierającego cząsteczki o różnej masie.

Zalecenia po zabiegu wypełniania:

Wskazane jest, aby w ciągu 5 dni ograniczyć do minimum, a nawet całkowicie zrezygnować z używania kosmetyków dekoracyjnych. Nie należy korzystać z basenu, sauny ani solarium. Należy uważnie obserwować stan skóry po wstrzyknięciach. W razie potrzeby należy stosować kremy zalecane przez specjalistę.

Przeciwwskazania do iniekcji:

 • Choroby krwi i zaburzenia jej krzepnięcia;
 • Zaostrzenie procesów przewlekłych i zakaźnych;
 • Okres ciąży i laktacji;
 • Obecność raka;
 • Proces zapalny w obszarze korekcji.

Jeśli widzimy na swojej twarzy zmarszczki (a prędzej czy później każdy z nas się z nimi zmierzy, bo nikt nie anuluje zmian związanych z wiekiem i grawitacją), to przynajmniej marzymy o tym, by jak najszybciej się ich pozbyć.

Co to są produkty kosmetyczne z efektem wypełniacza

Wypełniacz to specjalna substancja, której globalnym celem jest wypełnienie pojawiających się z wiekiem fałdów i zmarszczek. Wypełniacze zawierają kwas hialuronowy, który ma większą masę cząsteczkową niż kwas stosowany do nawilżania skóry.

Małe molekuły są w stanie wniknąć głęboko w skórę z pomocą dodatkowych składników. A większe cząsteczki kwasu hialuronowego tworzą film na powierzchni skóry, wypełniając powierzchniowe zmarszczki, co optycznie zmniejsza ich głębokość.

Oprócz kwasu hialuronowego, preparat zawiera składniki pomocnicze (każdy producent ma swój własny skład wypełniaczy zmarszczek). Najczęściej jednak zawiera witaminy, naturalne oleje i składniki roślinne – aby aktywować nawilżenie skóry.

Dla kogo przeznaczone są kosmetyki z efektem wypełniacza

Jest idealny dla kobiet w wieku 35+, 40+ z drobną siatką zmarszczek.

Kwas hialuronowy (szczególnie jego stosowanie miejscowe) nie jest przeciwwskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Powiedziałbym nawet, że jest wskazany, jeśli kobiety w ciąży i karmiące należą do powyższej grupy wiekowej. Z tego prostego powodu, że większość zabiegów kosmetycznych nie może być wykonywana w tym okresie, a przyszłe i nowe matki nie mają wystarczająco dużo czasu na regularne, profesjonalne zabiegi.

Jak wybrać „kosmetyk wypełniający”

Oczywiście najlepiej wybierać kosmetyki z efektem wypełniacza od ch marek (np. moimi faworytami są francuska marka Jean d’Estrees i Fiji filler mask).

Być może istnieją opcje wśród masowych produktów kosmetycznych, ale przed ich zakupem należy szczegółowo przeanalizować ich skład, aby uniknąć szkodliwego wpływu na skórę.

Nie ma ograniczeń w stosowaniu takich produktów, o ile są one dobrej jakości i nie powodują uszkodzenia lub odwodnienia skóry.

Kiedy i czego można się spodziewać po takich produktach?

Stosując preparat kosmetyczny o działaniu wypełniającym, możemy spodziewać się efektu gładkiej, zadbanej skóry, co ma znaczenie w przypadku okolic oczu lub dla pań o cienkiej skórze i licznych zmarszczkach mimicznych.

Należy jednak pamiętać, że efekt stosowania takich kosmetyków może być porównywalny jedynie z zabiegiem pielęgnacyjnym. Znika już po pierwszym praniu. Żaden gadżet czy kosmetyk nie może konkurować z poważnymi zabiegami kosmetologicznymi, maszynowymi czy iniekcyjnymi.

Efekt wypełniacza dotyczy tylko powierzchownych zmarszczek, więc jeśli powstały fałdy nosowo-wargowe, zmieniłeś owal twarzy lub masz brak objętości w środkowej trzeciej części twarzy, tylko prawdziwy wypełniacz poradzi sobie z takimi przypadkami!

Maksymalny procent penetracji składników aktywnych produktów kosmetycznych do skóry właściwej nigdy nie może być porównywany ze 100%, co zapewnią iniekcje.

Kwestią jest możliwość wykonania iniekcji dla konkretnego pacjenta.

Jeśli chodzi o gadżety kosmetyczne, to moim zdaniem powinny one nie tylko wzmacniać działanie kosmetyków, ale także poprawiać mikrokrążenie i działać na drenaż limfatyczny. W ten sposób nie tylko przedłużamy efekty zabiegów, które otrzymaliśmy u kosmetyczki, ale także dbamy o to, aby dzięki regularnemu stosowaniu nasza skóra pozostała świeża i pozbawiona opuchlizny. Odwiedź nasze centrum medyczne i sprawdź ofertę zabiegów. Zyskaj młodszy wygląd i lepsze samopoczucie.

Podobne zagadnienia: usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – efekty zabiegu, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, usuwanie zmarszczek kraków, zabieg usuwania zmarszczek, medycyna estetyczna Kraków, usuwanie kurzych łapek, wypwłnianie kącików ust, zmarszczki palacza, chirurg plastyczny, osocze bogatopłytkowe, zabieg powiększania ust (powiększanie ust), peelingi medyczne, dolina łez, zabieg usuwania zmarszczek, usuwanie bruzd nosowo wargowych.

Jak możemy Ci pomóc?