• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
 • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

PLASMA IQ – lifting powiek bez skalpela Kraków

NIECHIRURGICZNY LIFTING- JĘDRNA I GŁADKA SKÓRA BEZ SKALPELA

Plasma

Zalety plasmy

Główną zaletą zabiegu jest bezinwazyjność; działanie plasmy IQ jest doskonałą altermatywą dla osób, które rozważają zabieg chirurgiczny (blefaroplastykę). Brak konieczności przerwania ciągłości skóry właściwej jak w przypadku zabiegów chirurgicznych skraca czas gojenia i znacząco wpływa na komfort pacjenta po zabiegu. W odróżnieniu od innych zabiegów o podobnym działaniu, PLASMA IQ nie powoduje krwawienia ani stanu zapalnego otaczających tkanek.

Zabieg (np. lifting powiek bez skalpela) może być wykonywany dla wszystkich fototypów skóry ponieważ nie powoduje przebarwień pozapalnych. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne; mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka, co eliminuje ryzyko uszkodzenia termicznego skóry właściwej. Efekt termiczny wytworzony poprzez zetknięcie się końcówki urządzenia ze skórą stymuluje wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Warto również docenić wysoki poziom bezpieczeństwa tej metody.

Dzięki specjalnie opracowanym parametrom, procedura zabiegowa nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta. Daje to możliwość poddania terapii pacjentów z rozrusznikami serca oraz innych, u których istnieją przeciwwskazania do wykonania terapii z użyciem prądu.

Precyzyjność urządzenia pozwala na pracę w okolicy narządu wzroku bez obawy o ryzyko uszkodzenia nerwów.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu liftingu?

Zabieg Plasma IQ w szczególności jest polecany osobom, które chcą:
• Poddać się plastyce powiek (lifting powiek bez skalpela),
• Pozbyć się zmarszczek okolicy oczu, uszu, ust
• Zlikwidować wiotkość skóry na brzuchu spowodowaną ciążą lub znaczną utratą wagi,
• Zlikwidować wiotkość skóry w okolicy kolan oraz łokci,
• Wyleczyć blizny pooperacyjne oraz rozstępy.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Po przeprowadzeniu konsultacji lekarskiej, wskazane przez pacjenta miejsca zostają poddane działaniu mikro-strumienia plazmy metodą precyzyjnych zetknięć końcówki urządzenia ze skóra pacjenta. Technika zabiegowa różni się w zależności od wskazań.

Pod wpływem mikrowiązki plazmy tkanka naskórka zostaje odparowana – przechodzi od razu ze stanu stałego w stan gazowy. Rozpoczyna się faza epitelizacji czyli gojenie się ubytków naskórka poprzez jego zdolność naprawczą. Procedura zabiegowa trwa około 20 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Po zabiegu pojawią się malutkie strupki, które otrzymają się około 5-7 dni. Może również wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddawanej zabiegowi, który samoistnie ustąpi do trzeciej doby po zabiegu. Aby przyspieszyć ten proces można stosować kremy redukujące rumień lub przyspieszające regenerację skóry. Dobór kremu warto skonsultować z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

W zależności od stanu wyjściowego skóry, w terapii redukcji oznak starzenia najlepsze efekty otrzymujemy po wykonaniu 1 do 4 zabiegów w odstępach około 40 dni. Badania kliniczne dowodzą, że 70% poprawy widoczne jest już po pierwszym zabiegu. W leczeniu blizn i rozstępów najlepsze efekty uzyskujemy w serii 4-10 zabiegów w odstępach około 40 dni. Badania kliniczne i obserwacje Pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża i okres laktacji (okres karmienia piersią),
 • nowotwory,
 • cukrzyca,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne,
 • padaczka,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • samoopalacz,
 • wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej w obszarze poddawanym zabiegowi w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
 • schorzenia zaburzające proces gojenia ran,
 • otwarte zmiany skórne w obszarze poddawanym zabiegowi.

Chcesz pozbyć się niedoskonałości na twarzy? A może masz problemy na powierzchni skóry? Medycyna estetyczna będzie dla Ciebie rozwiązaniem. Oferuje szereg zabiegów, dzięki którym odzyskasz idealny, młodzieńczy wygląd, a chirurgia plastyczna nie będzie konieczna. Poznaj inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w naszej placówce. Wybierz skuteczny i bezpieczny zabieg dla siebie, w zależności od specyfiki określonego obszaru ciała. Efekty zabiegu mogą Cię zaskoczyć. Aby efekt widoczny był przez długi czas trzeba przestrzegać zaleceń lekarza. Zapytaj o zalecenia pozabiegowe. Lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Pasujące hasła: niechirurgiczny lifting powiek Kraków, opadające powieki, korekcja opadających powiek kwasem hialuronowym, plastyka powiek górnych, zabieg korekty opadających powiek (korekcji powiek), laserowy lifting powiek (bez skalpela) Kraków, lifting skóry, efekt liftingu, zabiegi na okolice oczu, zabieg blefaroplastyki, lifting twarzy, korekcja powiek, lifting okolicy oka, co zrobić gdy powieka opada, usuwanie kurzych łapek, zmarszczek palacza, zabieg liftingu powiek, zabieg liftingu twarzy, zabieg plastyki powiek, redukcji zmarszczek, kurze łapki, jak poprawić owal twarzy, jak usunąć zmarszczki wokół oczu, poprawa napięcia skóry w okolicy oka, zmarszczki palacza, kwas hialuronowy, jak usunąć nadmiar skóry i nadmiar tłuszczu.

Niechirurgiczny lifting w naszej placówce w Krakowie:
PLASMA IQ to najnowszej generacji urządzenie wytwarzające kontrolowaną mikro wiązkę plazmy, która powstaje dzięki jonizacji gazów występujących w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia a skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który powoduje odparowanie naskórka a w efekcie obkurczenie się skóry w rejonie poddanym zabiegowi. Dzięki tym właściwościom oraz specjalnie opracowanym technikom zabiegowym możemy uzyskać efekt niechirurgicznego liftingu oraz stymulować przebudowę zmienionych chorobowo miejsc skóry.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?