• ul. Św. Tomasza 30 lok. 3, 31-027 Kraków
  • Pn. - Pt.: 10:00 - 19:00

MODELOWANIE SYLWETKI KRAKÓW

SKORZYSTAJ Z USŁUGI MODELOWANIA SYLWETKI W KRAKOWIE.

Modelowanie sylwetki

Zgrabna i szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, a zwłaszcza płci pięknej. Zdarza się jednak, że mimo stosowania diety i aktywności fizycznej nasza sylwetka nadal nie wygląda zadowalająco. Dotyczy to szczególnie tych partii ciała, które są oporne na wszelkiego rodzaju ćwiczenia i dietę takich jak: brzuch, uda oraz pośladki.

Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się zabiegi modelujące sylwetkę. Ich głównym celem jest zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych i pozbycie się niechcianych miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. To wszystko jest możliwe bez użycia skalpela i długiego okresu rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Warunkiem dobrze przeprowadzonego zabiegu modelującego sylwetkę jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Na czym polegają zabiegi modelujące ?

Zanim jeszcze zdecydujemy się na taki zabieg, musimy pamiętać, że nie sprawi on cudów. Ważny jest zdrowy rozsądek i realistyczne oczekiwania. Zabieg taki musi bowiem być powiązany z dietą i ćwiczeniami, w innych wypadkach efekty nie będą tak spektakularne.

Zadaniem zabiegów modelujących jest rozbicie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie jej metabolizmu w organizmie. Czyni się to za pomocą wstrzykiwania do tkanki tłuszczowej określonych substancji chemicznych o działaniu lipolitycznym bądź zastosowania światła lasera lub fal ultradźwiękowych.

Z niechcianą tkanką tłuszczową możemy walczyć stosując również masaże podciśnieniowe oraz zabieg endermologii.  Masaż połączony z podciśnieniem stymuluje metabolizm tkanki tłuszczowej, przyspiesza eliminację toksyn i poprawia elastyczność skóry. Rozwiązań jest więc przynajmniej kilka, niemniej rezultat powinien być taki sam, a więc zniszczenie komórek tłuszczowych i ich wydalenie z organizmu.

 

Rodzaje zabiegów modelujących sylwetkę

Wśród zabiegów modelujących sylwetkę można wymienić chociażby lipolizę iniekcyjną, która przynosi najlepsze efekty w poprawie kształtu twarzy oraz podbródka. Z powodzeniem można stosować ją również do takich partii ciała jak biodra czy uda. Innym zabiegiem jest karboksyterapia, która polega na kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla w tkankę tłuszczową.

Gaz aplikowany do komórek tłuszczowych uszkadza je, wzmaga drenaż limfatyczny i cyrkulację tlenu w leczonym obszarze ciała. Skóra jest bardziej dotleniona a komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi przez co zwiększone zostają możliwości usunięcia ich z organizmu. Po zabiegu może występować zasinienie określonych partii ciała, które po okresie około 2 tygodni powinno ustąpić.

Do mniej inwazyjnych zabiegów ale dających równie dobre rezultaty zaliczamy endermologię. Podczas zabiegu pacjent zakłada specjalny kombinezon przylegający do ciała. Terapeuta za pomocą głowicy z rolkami masującymi zasysa fałd skórny pomiędzy rolki i wykonuje ruchy głowicą w określonych kierunkach. Intensywność masażu zależy od partii ciała i odczuć pacjenta.

Czas trwania zabiegu wynosi 30 minut. Aby zabieg był skuteczny należy wykonać serię minimum 10 zabiegów z określoną przez terapeutę częstotliwością. Doskonałe rezultaty uzyskuje się łącząc zabiegi lipolizy iniekcyjnej z zabiegami endermologii.

 

Jak przygotować się do zabiegu modelującego ?

Osiągniecie najlepszych wyników zabiegu modelującego sylwetkę jest możliwe przy dużej samodyscyplinie pacjenta. Istotne jest zachowanie aktywnego trybu życia, zbilansowanej diety i odpowiedniej podaży wody. Zaleca się również stosowanie masażu klasycznego bądź drenażu limfatycznego w celu rozluźnienia tkanki tłuszczowej i ewentualnego podtrzymania efektów kuracji.

Zanim zdecydujemy się jednak na zabieg potrzebna będzie konsultacja wykwalifikowanego kosmetologa lub lekarza w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu i wyboru najlepszej metody modelowania sylwetki dla danego pacjenta.

Należy pamiętać, że każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. To, że dana metoda jest dobra dla jednego pacjenta nie oznacza, że będzie odpowiednia dla drugiego.

Skorzystaj z modelowania sylwetki w Krakowie!

Skontaktuj się z nami, a kompleksowo doradzimy Ci w kwestii modelowania sylwetki. Zapewniamy profesjonalizm i duże doświadczenie.
Inne nasze usługi:
Jak możemy Ci pomóc?